 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Нед Юли 08, 2007 20:06 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Хубава статия ,но си личи ,че е писана не от инженери ,ако бяха ме питали бих им предложил да си екранират с тънко фолио пермалой ,така ще са защитени и от магнитни полета ,не само от електрически ! |
Мисля че не си много прав,за екраниране е за предпочитане метал с възможно най-малко специфично съпротивление!Сам виждаш че хората предпочитат медна екранировка а не алуминиева ясно защо! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 09, 2007 7:00 Заглавие: |
|
|
| Зависи от какви полета екранираш ,има една хубава книга от Хенри От за защита от смущения вземи я прочети и тогава ще говорим . А медта е по удобна от алуминия защото се запоява лесно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 12:30 Заглавие: |
|
|
Toва ,че брума се появава след като си махнете ръката от китарата ,означава че кабела (ширмовката му) не е заземен .Това се прави на входа на усилвателя.Проверете контакта на ЖАКА в гнездото (особено този на ширмовката).Ако и там всичко е добре, възможно е усилвателя да не е заземен.Обикновено усилвателите имат извод за заземяване.Опитайте да го заземите.Ако заземявате ,изключете зануляването.Ако нямате заземяване,занулете заземяващия извод на усилвателя. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 16:45 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: | | Toва ,че брума се появава след като си махнете ръката от китарата ,означава че кабела (ширмовката му) не е заземен .Това се прави на входа на усилвателя.Проверете контакта на ЖАКА в гнездото (особено този на ширмовката).Ако и там всичко е добре, възможно е усилвателя да не е заземен.Обикновено усилвателите имат извод за заземяване.Опитайте да го заземите.Ако заземявате ,изключете зануляването.Ако нямате заземяване,занулете заземяващия извод на усилвателя. |
За кабела си прав,след замяната му имаше малка промяна но не достатъчна!Започнах екраниране на китарата като се съмнявах че ще има резултат,но още при поставянето на екрана на дъното на отвора за потенциометрите 2/3 от брума изчезна,а когато поставих и от страни и от горе на капака екран нещата си дойдоха на мястото.За екран използвах двустранно фолиран стъклотекстолит 0.3мм(това имах под ръка)като съединих двете плоскости през отвор на едно място |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 17:10 Заглавие: |
|
|
Много добре.Радвам се за вас.Успех и в музикалните изпълнения.! _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Сря Юли 18, 2007 21:00 Заглавие: |
|
|
emilm,пиши го това и в другия форум,че там все още има момчета,които се съмняват в това  _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|