| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
matkauton Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2007 Мнения: 166
|
Пуснато на: Съб Юли 21, 2007 16:16 Заглавие: Hanseatic CTV 7030 пулсира импулсното |
|
|
Телевизора е Hanseatic CTV 7030 шасито е TV 9.1. Като го пусна трафа на импусното цъка и телевизора не пали. Откачих 145 волта от ТХО- то и закачих 40 вата крушка. Свети и захранването не цъка. ВЪв вертикалната верига не открих проблемни елементи. Реших да сваля интеграла на вертикала. Свалих ТДА-то и пробвах без него. Тръгна без да пулсира но няма лента екрана пак е тъмен. Докато мерих захранвания трафа на импулсното започна да цъка отново и излезна хоризонталната черта и започна да работи нормално. Изключих телевизора и пак включих отново няма черта. Вече съм в шах. бях набедил ТХО-то ама май няма да се окаже то. Дайте някой акъл че зациклих  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Юли 21, 2007 16:56 Заглавие: |
|
|
Смени си елекролитите на +B и тогава ще говорим...47мкФ/250В 2 бройки са...
И си тръгнал от вратата,за краката-то така не става...
-->Махаш 145В от ТХО.
-->Закачаш за товар на 145В крушка...
-->После отпояваш кадровата и закачаш ТХОто -и гледаш вдига ли високо,не вдига ли....Наелектризира ли или не?
Имай впредвид че чипа на ВО не е само със едно захранване-и ако му откачиш само единия крак дето ходи на захранване-ще опука.
Затва ВО чипа го отпой нацяло,да не стане някоя грешка...
-->После ако вдига високо-закачаш вертикала.
-->C307-47nF един червен дребен седи до ламарината го заменяш с нов и то на по-високо напрежение от оригиналния.
-->Идваш и рапортуваш докъде си опрял.
Това е. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
matkauton Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2007 Мнения: 166
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 11:53 Заглавие: |
|
|
| Значи смених конднзаторите които каза никакъв ефект. При откачено ТХО и запоена крушка си свети няма проблеми. Закачам тхо и махам интеграла на вертикалното за да мога да меря. Телевизора наелектризира но хоризонтална черта няма седи тъмен екрана |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 12:04 Заглавие: |
|
|
Добре де. Вдигни му малко G2, и виж дали няма да се появи хор. черта. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
matkauton Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2007 Мнения: 166
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 12:19 Заглавие: |
|
|
Фикри Нури прав беше засилих го и светна. върнах вертикания интеграл и телевизора светна Благодаря много за помоща. Ако някой от вас е от Пловдив да го почерпя някоя бира . Балгодаря още веднъж затварям темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
matkauton Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2007 Мнения: 166
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 18:31 Заглавие: |
|
|
Закривам темата ама бързам Значи телевизора си работи перфектно обаче е вкаран от германия и БТВ и Канал 1 нямат звук, или по скоро чува се бръждене. Какво ще да е пък това? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 18:46 Заглавие: |
|
|
| matkauton написа: | Закривам темата ама бързам ........Какво ще да е пък това? |
Това мислех да ти го напиша още след предния пост дето я закриваше, ама нейсе
Я се възползвай от бутона Търсене и би трябвало да намериш колко пъти е дъвкано това шаси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 19:11 Заглавие: |
|
|
| matkauton написа: | | Какво ще да е пък това? |
 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 19:22 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | matkauton написа: | | Какво ще да е пък това? |
 |
Все пак е нов потребител, може да не знае за различните стандарти. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
matkauton Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2007 Мнения: 166
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 19:28 Заглавие: |
|
|
| Поугелдах още преди да пиша поуста но така и не мога да схвана точно какво се прави. Значи доколкто разбирам трябва да сложа някакъф декодер на звука но не разбрах къде точно и какъв точно. Предполагам че не е кой знае колко сложно но все още съм зелен в тия неща..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|