| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 13:56 Заглавие: LG 21FB50RX - хор.черта |
|
|
Колеги,LG модел RE-21FB50RX шаси МС-019А ,видео ТДА 9361PS/N2/4I0793, ВО LA7840 е на хор.черта.Захранване + и - 14в има.Сменях ВО-то ефект никакъв.Има импулси от видеопр.По някое време сам си разпъне и работи докато не го загасиш.С-тата са сменени(макар че е нов та да са изсъхнали)Понякога тръгва като пипам с уреда на схемата или на транз.2SA1980(който е здрав)Приемам всякакви идеи и мнения.Благодаря предварително.
п.п.(Ако питате нещо няма да мога да Ви отговоря защото няма да имам достъп до компютара за 24часа) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 14:35 Заглавие: |
|
|
D301 подменете с нов _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
desta serviz Опитен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2006 Мнения: 127 Местожителство: гр.Силистра
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 15:03 Заглавие: |
|
|
| Има вероятност LA7840 да е дефектна,пробвай да я смениш с нова, но сигурна.За захранването сигурен ли си?Ако не са добре филтрирани може да прави такива номера. Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 15:25 Заглавие: |
|
|
| Провери V-REF на 7 краче на LA7840 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Юли 20, 2007 16:56 Заглавие: |
|
|
| Стар ли е телевизора или нов?Срещал съм монтажни дефекти-голямото чип набито студено и текстолита се пука около него(около самите крака на TDA9361 под бялата боя така че не се вижда).Разгледай платката за дефекти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 6:07 Заглавие: |
|
|
| digital написа: | | Провери V-REF на 7 краче на LA7840 |
Точно там нищо нямам! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 7:58 Заглавие: |
|
|
| Провери елементите около този крак и резистора който взима 9 волта за v-ref. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 29, 2007 11:35 Заглавие: Re: LG 21FB50RX - хор.черта |
|
|
| stiyan stoikov написа: | | digital написа: | | Провери V-REF на 7 краче на LA7840 |
Точно там нищо нямам! | V-REF е на 4кр. на LA7840 и там трябва да идва огледален на V-IN импулс от 22кр. на процесора. На 7кр. би трябвало да излиза от LA7840 обрaтния кадрoви импулс V-flyback. | stiyan stoikov написа: | | Понякога тръгва като пипам с уреда на схемата или на транз.2SA1980(който е здрав)Приемам всякакви идеи и мнения. | 2SA1980 на мойта схема е 2SА1266. Ако имаш впредвид Q301/V-GUARD неговата роля е да предпазва кинескопа, когато спре верт. отклонение, като гаси RGB- изхода на процесора. Според мен V-GUARD не би трябвало да спира V-out на 21 и нa 22кр. на процесора. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 12:27 Заглавие: |
|
|
| Прав сте колега на 4 краче е V-ref и е 2 волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 0:03 Заглавие: |
|
|
| Изтеглих три различни схеми на МС-019А и се оказа, че и трите имат няколко еднакви и няколко различни грешки точно около вертикалното. Не намирам схема на това шаси без грешка около вертикалното. Ако ти трябва по-точна схема, мога да намеря и да ти пратя на друго шаси. Само не разбрах като спре вертикалното, дали търкалят двата импулса от процесора, че дали има смисъл да пишем още. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|