| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Юли 22, 2007 21:03 Заглавие: |
|
|
| tropper написа: | | californieca написа: | | И все пак имали възможност с LM 317 да се регулира изходното до 40V |
Има възможност до към 37В -> ВИЖ ДЕЙТАШИТА. Но трябва да можеш да го охладиш, все пак  |
сега ще го видия  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Юли 22, 2007 21:59 Заглавие: търся схема на регулеруемо захранване |
|
|
| Някога колегата Токио от Ямбол ми прати страхотна книга за стабилизирани захранвания от всякакъв тип,любителски и професионални,но на немски език,за жалост не мога да я намеря в архивите си.Ако някой го познава и има контакти с него-нека го помоли да хвърли файла в обменника,много е готина книгата.Страхотна теория и безброй практически схеми за всеки вкус и възможности. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 15:51 Заглавие: |
|
|
| ivpav написа: | Божилов е прав, на тези мощности без предрегулатор не е хубаво да се работи. Има една проста схемичка за предрегулатор тя може да се използва и с по-мощни стабилизатори, ако можеш да я внедриш със схемата на eler примерно.Може и с някоя друга важно е да спазиш принципа на предрегулатора.
Ето ти и линка към хитрите руснаци:
http://www.radiokot.ru/circuit/power/supply/02/ |
В руската схемичка тиристорът ще работи в ужасен режим , близък до късо съединение при ниско изх. напрежение . Няколко полупериода ще е запушен и "отраз" ше зарежда кондензатора !
Фазовото , все пак е малко по нежно . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 16:45 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: | ... Фазовото , все пак е малко по нежно . |
При условие, че има достатъчно голям дросел след тиристора, иначе разликата не е много голяма...  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 16:55 Заглавие: |
|
|
Доста голям и по габарити .Може с желязна О - образна съцевина ( вит ) от стар мрежов траф , с необходимата възд. междина . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 17:03 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: | Доста голям и по габарити .... | Е то стана една...... По-добре трансформатор с няколко вторични и да се комутират (т'ва е малко на шега, въпреки че е възможно и съм виждал съвременни китайски реализации) _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 17:34 Заглавие: |
|
|
| tropper написа: | | milmar написа: | Доста голям и по габарити .... | Е то стана една...... По-добре трансформатор с няколко вторични и да се комутират (т'ва е малко на шега, въпреки че е възможно и съм виждал съвременни китайски реализации) |
Идеята изобщо не е лоша , особено за по-големи токове . Няколко извода , същия брой симистори ( оптронно разделени ), един грец . Тригери на Шмидт , за да не превключват постоянно ... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 18:39 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: | | ... Идеята изобщо не е лоша , особено за по-големи токове . Няколко извода , същия брой симистори ( оптронно разделени ), един грец . Тригери на Шмидт , за да не превключват постоянно ... |
Аз бих го направил само с тиристори, за да не използвам симистори по ред причини, но както и да е. В повечето съвременни маломощни (по-малко от няколко киловата) преобразуватели импулсното е за предпочитане.
И двамата сме прави от различни гледни точки. Стига толкова, че се отклоняваме вече от темата  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenc Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2006 Мнения: 102 Местожителство: г. Разлог
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 22:47 Заглавие: |
|
|
една идея
каъв ще бъде ефекта ако за по-високи напрежения независимо от тока се използва за изправител схема грец, а за по-ниски напрежения и голям ток да се ползва едно-полупериоден изправител  _________________ човек живее само в сегаштния момент,всичко останало или вече е минало или неизвестно дали ще бъде...Марк Аврелии |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 22:58 Заглавие: |
|
|
| Ами електролитните кондензатори след изправителя ще трябва да са с доста по-голям капацитет. Пък май ще трябва и някаква защита за диодите, че в първия момент след включване, докато се зареди този голям капацитет и диодите може да си заминат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|