| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
thefoggy Нов потребител

Регистриран на: 14 Юли 2007 Мнения: 18
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 15:17 Заглавие: Teletech CTV 1455TX-проблем сьс захранването |
|
|
| Здравейте,имам следния проблем с един Teletech CTV 1455TX.Значи,транзистора на захранването P4NC60FP,R809-220om,c813-470p бяха пробили подмених ги ,телевизора трьгва но след минута R809-220Oм изгаря,телевизора е сьс шаси 11AK36A6 ще Ви бьда благодарен ако някой е имал такьв проблем да даде някаква идея.Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 17:21 Заглавие: |
|
|
В схемата 11ак36а6 R809=56K C813=33Opf и (UC3843)
Можеби кьм теб е друго шасие  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
thefoggy Нов потребител

Регистриран на: 14 Юли 2007 Мнения: 18
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 18:15 Заглавие: |
|
|
| не зная така пише на платката за модела на шасито сега спесиално за кондензатора на него пише 471-1kv,взех едни друг накоито пишеше сьщото и го премерих с уреда а резистора цветния код е червено-червено-черно |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 18:49 Заглавие: |
|
|
| thefoggy написа: | | резистора цветния код е червено-червено-черно |
червено - първа цифра - 2
червено - втора цифра пак 2
черно - (множител, брой нули) - 0
демек 22 Ома
Edit:Жегата не действа добре 
Последната промяна е направена от RC на Пон Юли 23, 2007 19:14; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 19:02 Заглавие: |
|
|
| thefoggy написа: | | е червено-червено-черно |
Това е 22 ом _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 19:05 Заглавие: |
|
|
| thefoggy написа: | | ...R809-220om,c813-470p бяха пробили подмених ги ,телевизора трьгва но след минута R809-220Oм изгаря... | Много му е минута Върху него падат 600 волта. Сигурен ли си, че черното не е почерняло след изгарянето? Сложи 56kΩ както го дават на шасито. Най-ниската стойност, която съм виждал по тези шасита е 33kΩ. С813/330pF е в паралел с С812/100pF, така че 470pF не е проблем, ако липсва С812. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 19:15 Заглавие: |
|
|
| tomazo написа: | | thefoggy написа: | | е червено-червено-черно |
Това е 22 ом |
Колега, прав си
А щом като по схема е 56 ком, значи кода трябва да е зелено-синьо-оранжево. _________________ All Rights Reserved
Последната промяна е направена от ivankrivodol на Пон Юли 23, 2007 19:29; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Юли 23, 2007 19:20 Заглавие: |
|
|
Сложи си 56К -нямам спомен да съм виждал шаси със толкоз никскоомен резистор 22 или 220 ома в тая верига-отделно че при такъв пад на напрежение къвто има върху него,ако е омове ще изпърли... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
thefoggy Нов потребител

Регистриран на: 14 Юли 2007 Мнения: 18
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 0:31 Заглавие: |
|
|
| значи да се извиня резистора който гори е R821,погледнах стария и е сьс цветовете които споменах по-горе. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 0:44 Заглавие: |
|
|
| thefoggy написа: | | значи да се извиня резистора който гори е R821,погледнах стария и е сьс цветовете които споменах по-горе. |
R 821=0,33 oма. 1/2 W.. Цветовето са изменени от толината и четверта боя е сребьрна.
Боите са оранж-оранж-сребьрна-сребьрна _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|