| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 11:05 Заглавие: 100Hz кинескоп Toshiba |
|
|
Здравете колеги.Имам едно 100 херцово кинескопче "Тошиба",което си закъсява синьото катодче към първа решетка т.е. маса,като разгрее отоплението.Закъсяването е доста сериозно (стига десетина ома).Какво сте измислили за случая,ако не е тайна?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kostadin iantchev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2003 Мнения: 520 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 11:18 Заглавие: |
|
|
Премери колко волта е отоплението и пробваи да го разделиш от маса с външно захранване или да навиеш намотки върху ТХО. Незнам дали ще стане но можеш да пробваш. _________________ Отдел за борба с "бъговете" по електрониката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 11:49 Заглавие: |
|
|
| Закъсява ми катода на синия цвят към първа решетка,а не към отопление.Въпроса ми е,дали сте измислили някакви електрокорозионни методи във вакуум? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bochev63 Нов потребител

Регистриран на: 19 Дек 2004 Мнения: 18 Местожителство: Pleven
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 12:15 Заглавие: |
|
|
Ами и аз май съм със същият проблем, но с едно Loeve 100Hz.
Чувал съм, че става с кондензатор 10mkf 450v като го разредиш на болният цвят минуса а на 1 решетка плюса няколко пъти. но не съм пробвал още. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 12:22 Заглавие: |
|
|
Да това съм го правил,но когато закъсяването е килооми и е причинено от прашинка.В случая обаче явно е механично (отъ топлинното разширение) и е много късо.Ако го думна с кондензатор рискувам да прекъсна електродите.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 12:36 Заглавие: |
|
|
Stoy40, само идея.
Обърни телевизора (кинескопа) нагоре с "краката" и виж като се прогрее дали ефекта ще е същия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 13:03 Заглавие: |
|
|
Мога малко и да доразвия идеята на RC.Няколко кинескопа съм обръщал обратно.И половината от тях все още работят.Само трябва много добре да изолираш "лалето" тъй като слиза от долния край и е близо до платката.Разбира се и да си поиграеш със сходимоста. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 14:14 Заглавие: |
|
|
Хм доста битка ще бъде ,той е 60 килограмов 70 сантиметров....  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 14:16 Заглавие: |
|
|
| Noel написа: | | Мога малко и да доразвия идеята на RC.Няколко кинескопа съм обръщал обратно.И половината от тях все още работят.Само трябва много добре да изолираш "лалето" тъй като слиза от долния край и е близо до платката.Разбира се и да си поиграеш със сходимоста. |
Защо трябва да оправя сходимостта? Не е ли по-лесно само да размени краищата на хоризонталната и вертикална бобини? Просто обръща кинескопа с главата надолу без да върти отклонителната бобина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Дек 20, 2004 14:26 Заглавие: |
|
|
Смяната на краищата е задължителна , но при мен се наложи тъй като останаха тук таме по някое петно. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|