| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 17:08 Заглавие: Панасоник TC-20L3T - проблем със захранването |
|
|
| Колеги,PANASONIC TC-20L3T шаси МХ-1А още при включването дефектира тирис.АС03F и предпазителя.Не мога да открия нищо дефектно по захранването.Без тиристора ТВ-то си работи.В+ е 140в и не знам дали трябва да е толкова!По схема- да,има SE140.Въпроса е може ли без тиристора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 17:50 Заглавие: |
|
|
Тиристорът е за защита.Сменихте ли електролитите във веригата която го управлява?Може и транзисторчето или ценерът да са проблема.
Последната промяна е направена от ivan dimitrov на Пон Юли 30, 2007 18:13; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 18:12 Заглавие: |
|
|
| Захранването В+ е 140в но послушай ivan dimitrov а ако нямаш схема да ти пратя за това шаси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 18:37 Заглавие: |
|
|
| Лошото е че съм подменил С-тата и ценер, транзистора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 18:44 Заглавие: |
|
|
| Ами като сте го пуснали без тиристор измерете дали се отпушва транзисторът.Най вероятна причина според мен е С833.Имал съм случай и на окъсяващ ценер.Може да Ви е прекъснал R824 или да е калпав тиристорът който слагате. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 19:02 Заглавие: |
|
|
Махни тиристора и измери напреженията на E,B,K на Q805
Последната промяна е направена от old4 на Пон Юли 30, 2007 20:17; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 19:26 Заглавие: |
|
|
| Тиристорът е махнат,тран Q805 го подмених с BC557(нямам оргин. но този го дават аналог само Б,К,Е са раположени по друг начин),C833 също подменен,R824 мерен свален,ценера сменен.Поставям тиристора,включвам,гори той+предпазителя! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 19:31 Заглавие: |
|
|
Една идейка (може и да не е на място, че незнам схемата) - пробил термистор и тиристора да гори по dI/dt заради кондензатора? _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 19:33 Заглавие: |
|
|
Добре де. Защо не сложиш една пробна лампа на тиристора/желателно е да са две последователно вързани с малка мощност/, докато разбереш защо се отпушва. И дали напрежението на емитера на транзистора става повече от 8.5V което ще доведе до отпушването му, а след него и на тиристора? _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stiyan stoikov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 844 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 17:44 Заглавие: |
|
|
Колеги,проблема е решен.Със съдействието на ivan dimitrov,който ме накара да премеря все пак новото С 833.И за мое учудване се оказа че вече трябва да се мерят и новите кондензатори От купени наскоро 20 бр 10мф два са фира и аз съм попаднал на един от тях Вместо 10 показва по малко от 1. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|