| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Случаен Гост
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 15:30 Заглавие: замяна BUT11A с BUT11AF |
|
|
| Господа има ли проблеми ако се замени BUT11A с BUT11AF в импулсно захранване на телевизорче. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 15:35 Заглавие: |
|
|
Ako не е менте не виждам причина да не се замени. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Случаен Гост
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 19:22 Заглавие: |
|
|
Благодаря, дано не е менте. И още един последен въпрос, около този транзистор има един кондензатор - представлява правоъгълна пластмасова кутийка отдолу към крачетата е залято със бяла смола - счупи се крачето му. носих го по магазините но няма от същия тип. Предлагат ми един като керамичните по форма, но с лъскаво покритие като гледжосани. Иначе е със същите стойности. Става ли ?
Между другото ремонта не го правя аз, но майстора е извън граница и каза да накупя тези части.
Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 20:15 Заглавие: |
|
|
| Да |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 8:40 Заглавие: |
|
|
Що не си занесете телевизора на сервиз а се занимавате с неща от които нямате ни най малка представа .Сигурен съм че пак ще гръмне .Техниците не са затова зада сменят даден елемент а да открият причината за дефектирането .Успех в индиянската димка. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 9:59 Заглавие: |
|
|
По принцип става-но неизолирания A се охлажда със слюда и силикон или силиконова подложка винаги по-добре от изолирания AF.
Предпочитам в захранване на мястото на AF да слагам А отколкото обратното.
Кондензатора по принцип става,НО ако оригиналния е във демпващата верига на захранването или на друго място където върху него се явява голяма реактивна мощност-тия жълти и сини лъскави ,като парички на форма за които говориш-понякога не остискват.Въпреки че някои фирми като Филипс-дори ифабрично ги слагат там,ама ...
Винаги е по-добре да сложиш стандартен MKT -ето това представляват МКТ кондензаторите-обикновено ползват полистирол или полиетилен за диелектрик и са много по-издържливи.
Разбира се цвета може а е и друг-зелен,червен,жълт,бял... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Случаен Гост
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 11:21 Заглавие: |
|
|
"....Що не си занесете телевизора на сервиз...."
Нали казах, че не го ремонтирам аз а майстор, то не е задължително да има "сервиз" човека си работи в къщи, там ги носят хората, но някога ходи и по домовете.
Пък и ми е добър познат.
За всеки случай купих и двата вида транзистори, да слага който иска.
Bojilov като тези кондензатори на картинката не ми предложиха, а купих друг лъскав, гледжосан, син на цвят, но не като паричка а бъбрековиден демек продълговат и крачетата са в двата края. Струва стотинки така че ако не стане да си търси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 11:39 Заглавие: |
|
|
Когато "майстор" те праща да си купуваш частите ще ти излезе по - евтино да си смениш майстора. Правилото важи без изключения.
Аз при познат келнер не сядам - ще бъда обслужен последен, ще бъда ударен в сметката и накрая ще знае че няма да се оплача.
Та в резюме - този приятел чандаджия не е майстор, ами просто калайджия. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 14:24 Заглавие: |
|
|
Божилов с тази подложка утрепа коня .Траи си малко цяла сутрин гледам от кой край на България ще се вдигне пушак и ти обезсмисли цялата работа  _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 14:25 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Струва стотинки така че ако не стане да си търси. |
Ако гръмне пак ,фирата може да не е само за стотинки
| Цитат: | | За всеки случай купих и двата вида транзистори, да слага който иска. |
Купи му и едно шаси за всеки случай!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|