| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 10:18 Заглавие: Проблем с шаси СР185 |
|
|
Здравейте,
Телевизора е K14C4NT. Смених паметта и телевизора тръгна, но дистанционното не работи. До процесора TDA9361W/T стига перфектен сигнал, бутоните на предния панел работят. Някой ако е имал подобен проблем, моля да помага, че вече прегрях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 10:26 Заглавие: |
|
|
Това шаси доколкото си спомням работи с два типа пултове и това се задаваше някъде из първите клетки на паметта.
Сега вероятно ще се обажда на пултове за JVC.
Така че търси дъмпче за Daewoo и после сервиз ако се наложи.
Edit: Ето ти и дъмпче. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gmg_service Опитен потребител

Регистриран на: 06 Фев 2006 Мнения: 595 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 15:21 Заглавие: ре |
|
|
Ето един и от мен.Топъл топъл, от днес.
От Daewoo е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 17:43 Заглавие: |
|
|
| Пробвах пет различни дъмпа - едно и също. Пробвах три пулта от JVC - нестава. Сега ще запиша вашите дъмпове на две памети, утре ще пробвам и ще кажа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 17:45 Заглавие: |
|
|
Опсс..., май има друг проблем тогава.
Как оцени перфектността на сигнала достигащ до процесора?
Каква е била причината да се стигне до смяна на паметта?
Дистанционното - читаво ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 18:25 Заглавие: |
|
|
| Ами просто телевизора в един момент не е искал да трътне, включително и от програмс на предния панел. Токов удар не е имало, по сведение на собственика и пулта е работел до последно. Перфектноста на сигнала се свежда до това, че осцилограмата е идеална, но не съм сигурен че е вярна. Ако е останал някой универсален пулт в сервиза, утре ще пробвам дали няма да изключи на някой код. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 18:29 Заглавие: |
|
|
| Ако имаш универсален Пилот (като Daewoo трябва да работи с 4218) кода е 616 (ако го поддържа). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 18:44 Заглавие: |
|
|
| Не реагира на никакви кодове. Открих и друг проблем, по шината не текат данни за управление на тунера. Започвам да се съмнявам в процесора и го оставих да отлежи, докато не дойде донор за проба. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 19:34 Заглавие: |
|
|
Откачай SLAVE-устройствата по шините едно по едно и чакай да се появи обмен по шините...Не се ли появи-процесор.
В зависимост от прошивката се определя и вида на пулта за тоя дарак-дали ще е JVC или Daewoo -ако не се лъжа някоя от първите клетки беше и за едното беше 00 за другото 40 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Юли 31, 2007 19:47 Заглавие: |
|
|
Ами то не остава много проц,памет и тунер  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|