| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:30 Заглавие: Проблем с 11АК36? |
|
|
ТВ-то е гръмотевично, захранването е оцеляло но ТВ-то не се запуска Стои си в стендбай, при принудително запускане високото си тръгва но екрана отново е черен /сменено ВО/. Процесора е захранен, нещо ме съмнява да не си е отишъл той. Как мога да съм сигурен че е от него? Да си играя ли с запис на памет или да го пиша покойник? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:33 Заглавие: |
|
|
| Проца има ли генерации I2C шината мерил ли си? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:39 Заглавие: |
|
|
Генерации на осцилатора има, но с моя осцилоскоп нищо не виждам по И2С-ти  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:42 Заглавие: |
|
|
| След като виждаш осцилатора, за квадратната шина едва ли е виновен осцилоскопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:45 Заглавие: |
|
|
| milenjs написа: | Генерации на осцилатора има, но с моя осцилоскоп нищо не виждам по И2С-ти  |
А какво показва волтмера там? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 11:56 Заглавие: |
|
|
На SDA и SCL има по 5В /19,20 крак/, но при натискане на бутоните не се вижда никаква комуникация  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 12:27 Заглавие: |
|
|
проверете:Нсинк,Всинк на 40,41;
ресет на 2крак;5волта на 8крак-трябва да ги има и да реагират на
бутоните;растер при надуване на G2;
DUMP
За "покойника" е най лесно.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 12:57 Заглавие: |
|
|
8 крак - от бутоните - 5В и си реагира при натискане на бутон, Нсинк,Всинк - нищо, при надуване на G2 - сив екран с линийки от обратния ход, РЕСЕТ на 2 крак - 5В.
Какво остана да пробвам - само ДЪМП май?
На някой да му се намира под ръка читав запис? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 13:07 Заглавие: |
|
|
Не бързай с този запис.Не е ли по добре да разкачиш тунера и по ниска честота да подадеш някакъв сигнал.Нали свръх напрежението е дошло от там а не през захранването .А и друго ,провери ли IR приемника,той също е чувствителен на гръмотевички. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 14:21 Заглавие: |
|
|
| Hsync,Vsinc-входове40,41-трябва да има импулси,щом има растер! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|