| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iliev78 Активен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2004 Мнения: 98 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 16:29 Заглавие: TV Saba M3707 Проблем със захранването |
|
|
TV Saba Модел:M3707 Шаси:TX805
Като се включи застава на st-by и се чува леко цъкане(захранването пулсира). Премерил съм почти всичко около захранването, но не мога нещо да се справя. Някой ако е имал такъв проблем нека го сподели, предварително благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 16:55 Заглавие: |
|
|
Състава на телевизора какъв е?
Нарочно питам,не че го не знам...
Аз бих се насочил към
-на базата на високоволтовия транзистор на "малкото захранване" има високоомен резистор,който го отпушва.здрав ли е?
-Смени и диодите в базата на S2000
-премери и малките драйверни транзисторчета прокрай него-ама хубаво "от-до" и 1N4148-често има такиви с утечка.
Най-вероятно си пропуснал някой. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iliev78 Активен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2004 Мнения: 98 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 17:23 Заглавие: |
|
|
Процесор: TMP47C834N-R161, RGB M52038SP
в базата на високоволтовия транзистор има последователно вързани три резистора 68K, 27K, 68K. първия беше повишил на 76K.
Около базата на S2000AF има само един ценер 2V7 сменял съм го малките транзисторчета съм ги свалял и са здрави, но проблема си остава продължава да си цъка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 17:42 Заглавие: |
|
|
| iliev78 написа: | първия беше повишил на 76K.
|
смени го
Оффф то тва захранване който го е мислил,колкото псувни е изял...
По-голяма идиотщина от това захранване не съм срещал.
Пробвай квото можеш да разкачиш от ТХО-22В за кадровата поне могат..
Може и ТХО да е,може и онова малкото трафче-прословутото...
Едно такова захранване ми се оправи като му смених накуп всички 1N4181 с нови въпреки че на мерене беха здрави.
Щеше ми се да ти сажа "успех",ама "Наслука",май е по-правилно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 18:40 Заглавие: |
|
|
| Те това е тв за изпит за майсторско свидетелсво.С риск нещо и да греша че отдавна не съм правил такъв на 103В имаше защитен ценер макар че на схемата нещо не го открих и също се случва да прави проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 18:57 Заглавие: |
|
|
| rumen va4ev написа: | | Те това е тв за изпит за майсторско свидетелсво.. |
То ако от това подобие на телевизор се получаваше майсторско свидетелство трябваше всичките да сме скъсани досега и България да остане без ТВ-техници.
А самия S2000 личи ли да е горял,да е сменян,припояван-ако е горял рови яко и в базата му ценера за който говориш на 2,7В гори често с транзистора,има два резистора 100 и 47 ома прекъсват...
Абе с 2 думи-кошмарен телевизор за ремонт... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iliev78 Активен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2004 Мнения: 98 Местожителство: Видин
|
Пуснато на: Чет Авг 09, 2007 9:53 Заглавие: |
|
|
ТВ то вече работи
Оказа се от ценера на 150V. Някой преди мен го е правил и е сложил два ценера последователно вързани 120V и 30V, първият беше скасил а втория здрав. Аз съм си виновен заблодил съм се като съм го мерил от към страна платка спойки и уреда показва че диода е здрав.
Благодаря ви за съветите на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|