| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 16:57 Заглавие: шаси11AK30--проблем с редовата развивка |
|
|
Телевизора е JVC-AV21MF11SEF-шасито е 11ак30-видео и генератор-STV2248,процесор-ST92195C--не излизат импулси за хоризонталното стъпало от STV2248.Всичко захранвания на чипа са налични,диода за индикация си свети зелено-както когато работи телевизора,но няма импулси за запуск.Шините SDA и SCL--не са забити-имат си ниво около 4 волта и с осцилоскоп се виждат импулси.При команда за стенбай от дистанционното ,процесора за управление минава в стенбай,след това пак може да се стартира,но импулси не тръгват.
съмнява ме че има някъде нещо което товари и задеиства някаква защита.Някой имал ли е подобен проблем? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 17:08 Заглавие: |
|
|
кварца на stv? _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 17:14 Заглавие: |
|
|
Ъъъ освен кварца...
Чипа (STV) никъде не пишеш сменял ли си го за проба или не. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 18:13 Заглавие: |
|
|
Има ли звук като се пусне или нацяло е забит STV _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 18:18 Заглавие: |
|
|
Аз си мисля че трябва да се започне с памет ,дето никога не го препоръчвам и да се види на на 45 краче на STV дали има +8в. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 19:18 Заглавие: |
|
|
| пропуснах да отбележа че пробвах с нова програмирана памет-ефекта е същия,кварца не съм го сменял,но на него има генерации-все пак ще го сменя утре-приемам още идеи-благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 19:23 Заглавие: |
|
|
| ЗА сьщия ефект като този смених STV2248 и излязоха импулсите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 19:33 Заглавие: |
|
|
И според мене работатa върви към ново STV _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sushko Опитен потребител

Регистриран на: 21 Дек 2005 Мнения: 112 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 21:42 Заглавие: Шаси 11АК-30 |
|
|
Ако не бъркам, този модел има много "изчанчен" цокъл на киното - вътре
вкаран един пръстен, който обикаля около всичките електроди и играе ролята на разрядник. Не лошо да го провериш добре /с мерене може и да не го хванеш/ За проба може да установиш G2 на мин - така поне ще тръгне ХО, ако има някой катод накъсо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 22:19 Заглавие: Re: Шаси 11АК-30 |
|
|
| sushko написа: | Ако не бъркам, този модел има много "изчанчен" цокъл на киното - вътре
вкаран един пръстен, който обикаля около всичките електроди и играе ролята на разрядник. Не лошо да го провериш добре /с мерене може и да не го хванеш/ За проба може да установиш G2 на мин - така поне ще тръгне ХО, ако има някой катод накъсо. |
Такива заземителни пръстени има във всеки цокъл за кинескоп, но дори и да дава накъсо нещо в цокъла, телевизора ще се запали. Може да не светне "киното", но хоризонталната развивка ще тръгне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|