 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
БорисВ. Гост
|
Пуснато на: Вто Авг 07, 2007 20:39 Заглавие: |
|
|
Оказа се, че тази крушка е сбъркала цялата работа. Въпреки 11.8-те волта. Със зорно бутане колата запали, а после и стартера завъртя. Акумулатора е на 2 години и половина. Банално, но не предполагайки, обърнах цялата инсталация да търся проблем.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Авг 07, 2007 20:41 Заглавие: |
|
|
| Чакай нови изненади в близко бъдеще. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Вто Авг 07, 2007 20:57 Заглавие: |
|
|
Проверете гъстотата на електролита на акумулатора. Ако е ниска, заредете акумулатора. След това, ако пак не пали , измерете напрежението на батерията по време на завъртане на стартера . Ако то е
под 10v , проблемът е в акумулатора. За последно махнете капачките му
и когато се опитвате да завъртите стартера , обикновено проблемната
клетка кипи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sastst Нов потребител

Регистриран на: 21 Яну 2005 Мнения: 31 Местожителство: Philippines
|
Пуснато на: Сря Авг 08, 2007 10:47 Заглавие: Сигурна проверка на състоянието на акумулаатора |
|
|
Най-сигурната проверка на състоянието на акумулатора е да включиш волтметър на клемите на акумулатора.
При опит за включване на стартера напрежението на акумулатора трябва задължително да е над 9,6 V.
Ако напражението е по-ниско - акумулаторът е за смяна.
Горното важи за всички 12 волтови автомобили. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|