 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 17:40 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | Да тва маломощното транзисторче е в радиатора до транзистор тип 142 ,и защо точно то от всички трябва да се охлажда?... |
Точно обратното - сложили са го там за да се нагрява и да влияе на термокомпенсацията.
И не бъркай мерните единици.
Става въпрос за uF (микрофаради). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 19:33 Заглавие: |
|
|
RC,ти го обясни съвсем ясно,но ако не си го разбрал/понеже нещо не реагираш /,ти го казвам по-простичко.Това маломощно транзисторче/на радиатора/е включено в схемата за температурна стабилизация на крайното стъпало.Т.е.,когато крайните/транз./ се нагреят,след продържителна работа,те стават по-проводими.Тока през тях се увеличава,за сметка на по-високата температура.Това променя режима им и стъпалото започва да работи в "малко по-друг режим".За да не се получи това,маломощния транзистор,сложен на радиатора,се заграва до "същата" температура,пада в/у неговите Е-К намалява и преднапрежението на крайните транзистори също намалява.Ако си забелязал,емитера и колектора на този "манък",са свързани с базите на двата TIP-а,през нискоомен резистор.По тоя начин,стъпалото е температурно компенсирано  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|