| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 22, 2007 0:23 Заглавие: |
|
|
Маломощен NPN но достатъчно мощен за да шунтира тока от веригата BEBE на дарлингтона без да се повреди. Напрежението върху него е много малко при здрави елементи така че мощността не е толкова важна. Просто трябва да издържа на тока. Резистора във базовата му верига трябва да е достатъчно мощен (по добре преоразмерен) и добре свързан (връзката да издържа на температура и механично натоварване). _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Авг 22, 2007 0:48 Заглавие: |
|
|
2N3055 не са подходящи за целта - КД 503 са прекрасни.
Ако целта ти е да защитиш стабилизатора можеш да използваш електромагнитна защита-предпазител но внимавай какво вземаш нормалните 25А предпазители сработват бързо при много висок ток а при 28- 30А ще ти сработят след минутиа ако сработят въобще. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kd 503 Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004 Мнения: 520 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Авг 22, 2007 18:20 Заглавие: |
|
|
Искам да питам теоретично възможно ли е да се използват автоматични предпазители за 220 волта има и 16 амперови версии 25 и така нататък дали ще работят коректно при прав ток
п.с, Иначе тези темички за мощните регулируеми стабилизатори много ме радват аз имам хоум мейд 2 до 30 волта 60ма до 7 ампера(с ма723 и 1 брой 2н3055) ,но леко мизерна изработка и сега събирам данни и смятам да забъркам някой монстър  _________________ Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 10:51 Заглавие: |
|
|
Тези предпазители не стават поради това че са разчетени да сработват бавно при плавни претоварвания.
Но при късо могат да спасят изправителя ако това е целта ти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
madjurov Опитен потребител


Регистриран на: 09 Юни 2005 Мнения: 175 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 19:12 Заглавие: |
|
|
Трудно ще угасят правотоковата дъга! _________________ Бъдете здрави! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 23:00 Заглавие: |
|
|
| madjurov написа: | | Трудно ще угасят правотоковата дъга! |
А... гасят я и то чудесно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
madjurov Опитен потребител


Регистриран на: 09 Юни 2005 Мнения: 175 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 9:10 Заглавие: |
|
|
Някъде из форумите, дали не беше и тук, доста се спори по този въпрос. Имаше доста мнения, че правотоковите предпазители са по-специални точно по тази причина и не може да се заменят с променливотокови едно към едно. Затова и повдигнах по-горе въпроса. _________________ Бъдете здрави! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 0:24 Заглавие: |
|
|
Всеки избира сам.Никъде не съм писал че товара трябва да е крушка/лампа/.Може да е мощно съпротивление,примерно жично. _________________ http://www.bg-sonic.com/members.php?id=147 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
the_bull Опитен потребител

Регистриран на: 31 Май 2007 Мнения: 660 Местожителство: Монтана(Студент в Русе)
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 0:35 Заглавие: |
|
|
| Ми може, но мощноста ще е към 500 вата трудно би се намерило съпротивление просто според мен е най-лесния вариант. Иначе и съпротивление трябва да се смята да се изработва и т.н.т. Лампите за 220 волта са изчислени и дават сигорна индикация когато протече по голям ток през тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 29, 2007 11:46 Заглавие: |
|
|
Защо всички се опитват да открият топлата вода по възможно най-странните начини?! Стават ли бушоните за променлив ток и за прав или не стават, къде да се отдаде излишната 400-500 вата енергия - в светлина или в топлина. А сметката за ток кой ще я плаща? Добре де, отдавна си има разработени, прости и доказали се с времето защити по ток. Чета постингите и не разбирам, каква точно е причината да не се спрем на тях? Например най-простата защита (с един транзистор) - енергийните загуби са малко, струва стотинки, прави се за 0 време, действа мигновено и се самовъзстановява. Не че ми е любимата ама не виждам грам логика в спора. Има и един куп други защити по учебници и наръчници. Защо не тях?! С какво толкова са по-лоши? _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|