| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 15:24 Заглавие: тв-PANASONIC-TC20L3T-TOP DOME-гори захранване |
|
|
Захранването е с STRS6307-работи ден два и гори,прекъсва също и предпазителя на 115в,след импулсния трансформатор.клиента каза че напрежението у тях било 170 волта,но на капака пише 110-240v.
имал ли е някой подобен проблем или става въпрос за фалшив str? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 15:31 Заглавие: Re: тв-PANASONIC-TC20L3T-TOP DOME-гори захранване |
|
|
| ivan76 написа: | | клиента каза че напрежението у тях било 170 волта,но на капака пише 110-240v. |
То щом е 170В -ти как мислиш дали е 170В или танцува от 150 до 200 постоянно,както му доде на акъла-
щото според мене мрежа в България ,която да е по стандарт 170В няма....
Телевизора 170В стабилни ще ги държи,ама подобни напреженови удари и играещи напрежения-малко ме съмнява... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 15:32 Заглавие: |
|
|
То хубаво че е 170в.ама дали е постоянно толкова или в даден момент рязко скача нагоре и да прецаква STR а.Аз на такова място бих сложил един най обикновен стабилизатор от едновремешните.Явно ,че има някакъв проблем с мрежата. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 16:13 Заглавие: |
|
|
захранването работи на 140v-толкова ли е по принцип на този модел?
иначе размера е нормален |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 18:34 Заглавие: |
|
|
| ivan76 написа: | захранването работи на 140v-толкова ли е по принцип на този модел?
иначе размера е нормален |
Толкоз е-142В по книга. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 22:48 Заглавие: |
|
|
| благодаря на всички-оставям го да поработи няколко дни при мен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 4:57 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | ...Аз на такова място бих сложил един най обикновен стабилизатор от едновремешните... | За Рубин 714Д вършеха идеална работа , но не помагат на имп. захр. Напрежението го вдигат от 180 на 220, но ефективната стойност, която съм мерил върху електролита, остава една и съща със и без стабилизатор. | ivan76 написа: | | благодаря на всички-оставям го да поработи няколко дни при мен | Ако искаш да си сигурен, че STR-а ще издържи, трябва да го пробваш на 110V. Тогава тока му е 2 пъти по-голям Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 5:32 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | Ако искаш да си сигурен, че STR-а ще издържи, трябва да го пробваш на 110V. Тогава тока му е 2 пъти по-голям Успех! |
Абе той че на 110В ще издържи ако е оригинален-ще издържи.Ама тва не значи че на играещо напрежение ще остиска...
Щом напрежението е 170В очевидно има някакви проблеми по електрозахранването-нека хората първо да си оправят мрежата-пък тогава да си оправят телевизора. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 8:59 Заглавие: |
|
|
| захранването гори когато е студен-окъсява фокуса на кинескопа-типично за панасоник но не се сетих.намалих му контраста на средата и няма проблем.закривам темата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|