| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 15:54 Заглавие: |
|
|
| Схемата е известна под името електронен слънчоглед и е елементарна. Един резисторен мост с двата фоторезистора в горните рамена вързан към ОУ и едно мощно стъпало на изхода за релета или направо двигател ще свърши работа. Едно за X и едно за Y. Четирите фоторезистора с кръстат сенник както описа Петров. SolarManiak може да намери пълна изтествана схема само по специализирани форуми тъй като механизма си има особеностите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 18:16 Заглавие: |
|
|
Драснах една схемичка и я пратих на човека.Мисля си, че ако се поработи върху нея ще има ефект. Две такива схеми се слагат за Х и У има си и настройка на мъртвия ход . Наистина ще трябва да се почистват датчиците и да се измисли някакво хитро устройство на следящата глава. Прилагам я в атача защото той още не може да атачва, някой друг ако иска да я пробва.....
Последната промяна е направена от ivpav на Пон Авг 27, 2007 19:37; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 18:33 Заглавие: |
|
|
Оправи транзисторите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 19:48 Заглавие: |
|
|
Bлагодаря на RC за навременната корекция и за това, че ме е спасявал от излагане до сега Така става като се чертаят схеми по нощите вместо да се спи,а и първите транзистори дето си видял са били МП40 и SFT308.Сега просто хващам правия транзистор за ушите и го пействам на схемата по навик.Пък и тока нали тече от - към + и като видя стрелката....
Схемата е в атача с леката корекция. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 22:58 Заглавие: |
|
|
И добре де следене и.т.н. супер схеми и какво става когато гълъб се изака на единия фотодатчик Контролера и мако софт е ршението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|