| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 11:55 Заглавие: SONY KV-29FS60R образа е като черга с едри снежинки |
|
|
Шаси: АЕ5. По ВЧ и АV образа е като черга с едри снежинки. Има звук. ОSD нормален.Имам схема. Бихте ли ми казали къде да ровя.  _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 12:23 Заглавие: |
|
|
Всичко може да е...ама като казвам всичко имам впредвид абсолютно всичко което може да ти дойде на акъла.
Аз бих се насочил към "паметите на поле" във "блока"-TMS4C2972.
В нормалните телевизори-те са причината за това явление-във този-един бог знае кво...
Тук има и контролер специално за тия памети,може и ЦАПа да е...
И разбира се стандартните работи-спойки и електролити в "блока".
И много ровене с осцилоскоп по пътя на сигнала и из обработката-не че се разбира много заради цифровата обработка,ама все пак...
Абе не губи кураж-ще се справиш-ремонтирал съм няколко такива блока,но си е доста играчка и определено да се ремонтира тая обработка си е доста наприятно занимание.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 16:33 Заглавие: |
|
|
| Провери IC2304 на платка В1. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 17:17 Заглавие: |
|
|
Ще я проверя, но на тази платка липсва. Искам да добавя, че на телетекст всичко е ОК. В режим АV без подаден сигнал, екрана е тъмен, има ОSD и много накъсани, хаотично разположени, незастинали бели линии с различна дължина. В режим РIР екрана е тъмен, малкия прозорец е оцветен с някякъв цвят и е без образ. Ако разполагах с платка В1 проблема щеше доста да се поизясни, но уви....  _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 18:03 Заглавие: |
|
|
Освен към "паметите на поле" за които говорих бих се насочил и към IC2307-в този блок дефектира често и картината става,като мозайка една такава....
Абе всичко може да е от "блока"...
Абе те тия лайна SAA се продават ама по чужбина-тук такива нови чипове-трудно-по-скоро отнекъде ако намериш цял блок макар и дефектен и да го ползваш за донор _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 19:06 Заглавие: |
|
|
Като пуснеш PIP как са картинките там?Нормални ли са,или са със същия дефект?Може ли да пратиш снимка какво се вижда.
Модерирано от RC
Това | Фикри Нури написа: | | .... В режим РIР екрана е тъмен, малкия прозорец е оцветен с някякъв цвят и е без образ...... | е написано два поста по-горе.
Не четем или караме на олимпийския принцип от едно време
RC ,PIP режимите са няколко,затова поисках снимка на това което се вижда.Не е ясно какво е малък прозорец.Идеята е,ако мога да помогна.Това е.Може да се спести време,ако видим какво се вижда.
За паметите беше написано по горе,само ще добавя ,че преспояването със станция за горещ въздух няма да помогне.Трябва да се използва поялник.Имам си и теория по въпроса,но това е друга тема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 7:49 Заглавие: |
|
|
В режим РИР на един прозорец (може и в по- вече прозорци) основният екран е тъмен без следи от картина. Даже не се виждат чертичките. Допълнителният (малкият) екран е чист без следи от картина, но светъл, като от време ма време за секунди се опитва да се появи разсинхронизиран по хоризонтали образ. Няма как да пратя снимки. Колега grishan няма да е лошо ако накратко изложиш теорията си на лични. Ще съм ти благодарен. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 8:32 Заглавие: |
|
|
| Фикри Нури написа: | | Колега grishan няма да е лошо ако накратко изложиш теорията си на лични. Ще съм ти благодарен. |
Даже още по-добре и тука в темата да е-щото въпроса и телевизора са определено интересни..
Въпреки че това Сони си е дедото но стохерцовия телевизор.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 10:15 Заглавие: |
|
|
| Смятам,че причината е в лепилото с което лепят чиповете.С течение на времето лепилото ги деформира.Ако се използва станция това лепило омеква и тв-то работи известно време.С поялник е по-добре,дори се усеща че изводите са под напрежение.Най добре е да се свали,да се измие добре и да се запои наново .Почва се с IC2306 и 2309. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 6:28 Заглавие: Re: SONY KV-29FS60R образа е като черга с едри снежинки |
|
|
Според мен имаш поне 2 повреди, които са се появили в различно време, но клиента не знам дали ще си признае | Фикри Нури написа: | | ... По ВЧ и АV образа е като черга с едри снежинки... | Освен нещата, които са писали колегите, може да направиш още няколко проби за ориентация: раздели екрана на две и пусни 2 програми или 2 AV-та. След това им размени местата с дистанционното и виж какво става. Пусни външно RGB нa AV1 и виж какъв е ефекта. Виж дали има промяна при вкл. и изкл. на цифровия филтър. | Фикри Нури написа: | | ...Допълнителният (малкият) екран е чист без следи от картина, но светъл, като от време ма време за секунди се опитва да се появи разсинхронизиран по хоризонтали образ... | За горното не знам какво е, но това съм го имал точно същото от лоша спойка. Махни железата и като огънеш платката ще се ориентираш къде да запояваш. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|