| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Окт 10, 2006 13:01 Заглавие: КАДРИ В SONY KV-M2100 |
|
|
Зблъсках се с ефект който не мога да си обясня много добре.На първо четене SONY KV-K2100 пробит диод D807 във захранването +28 волта на LA7832. Сменям с друг бърз сменям и чипа за проба 100 микро, мера за късо и пускам.Вертикала тръгва но има възглавница.Докато търся 47 нано за да сменя С806 диода пробива топлинно.Сменям всички електролити около LA.... пробвам с друг модел диод все пече.Сменям 47 нано в диодния модулатор възглавницата се оправя и греенето почти спира.Общото в двете неща е корекцията.Но филтрацията там също съм сменил.Сега е добре ток около 240 милиампера. Защо тази верига се влияе от 47 нано ??? На други екземпляри не съм попадал на такъв ефект ??? Дали пропускам нещо ???  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 14:20 Заглавие: Грее много LA7832 |
|
|
Но картината е нормална сменил съм чипа и всички електролити около него няма ефект,при пускане на екрана се появяват хоризонтарни ивици по екрана и изчезват след около две три минути.
http://i.data.bg/07/08/28/531147.jpg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 14:34 Заглавие: Re: Грее много LA7832 |
|
|
| capitani написа: | Но картината е нормална сменил съм чипа и всички електролити около него няма ефект,при пускане на екрана се появяват хоризонтарни ивици по екрана и изчезват след около две три минути.
http://i.data.bg/07/08/28/531147.jpg | пишеш в чужда тема пусни си своя не е колегиално  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 14:35 Заглавие: |
|
|
| capitani провери C604,C612,C614 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 14:57 Заглавие: |
|
|
| Добре пускам нова тема |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 15:15 Заглавие: |
|
|
| sacho написа: | ... Защо тази верига се влияе от 47 нано ??? На други екземпляри не съм попадал на такъв ефект ??? Дали пропускам нещо ???  | Според мен влиянието е по индукция от ОС. Трябва да се провери филтровия С506/220nF да не си е понижил капацитета. | capitani написа: | Но картината е нормална сменил съм чипа и всички електролити около него няма ефект,при пускане на екрана се появяват хоризонтарни ивици по екрана и изчезват след около две три минути.
http://i.data.bg/07/08/28/531147.jpg | Защо точно в тази тема? Провери за лоша спойка крачето ABL на ТХО-то. Ако излезе С506 при теб може и да си улучил Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|