| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
chenkete Опитен потребител


Регистриран на: 07 Окт 2003 Мнения: 271 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 13:41 Заглавие: сервизно за Siemen FS235 |
|
|
Телевизорът е Siemen FS235.
В сервизното се влиза с натискане на P/C от дистанционното и включване от мрежовия ключ. появява се екран на който пише SERVICE и под него DOS POSITION. в момента е на DOS POSITION и немога да влеза в SERVICE Как се влиза в това меню ? _________________ Всички болести идват от ядове,
а всички ядове идват от гадове |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 14:16 Заглавие: Re: сервизно за Siemen FS235 |
|
|
| chenkete написа: | в момента е на DOS POSITION и немога да влеза в SERVICE Как се влиза в това меню ? |
По-скоро е OSD Position.
По принцип си там където трябва, но най вероятно това което виждаш не е позиционирано добре на екрана и не виждаш останалата част от "диалоговия център".
Размърдай го малко. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 14:53 Заглавие: |
|
|
Съгласен съм че трябва да е OSD но пише DOS
В това меню променям позицията на диалоговия център по целия екран но немога да влеза в сериз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 15:15 Заглавие: |
|
|
Може и така да е (немски телевизор ).
Освен този ред няма ли още един - Volume ...?
По принцип реда на който пише Service - не е активен!
А каква е целта ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 18:43 Заглавие: |
|
|
Целта е да му подкарам говора.
телевизорая е стерео "със TDA6611"
сигнала до схемата го има но на татък не |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 18:52 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | Целта е да му подкарам говора. |
В смисъл?
Няма звук или нещо друго?
Ако няма, то проблема едва ли е там където си се насочил. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
chenkete Опитен потребител


Регистриран на: 07 Окт 2003 Мнения: 271 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 20:29 Заглавие: |
|
|
Телевизорът няма говор. Като се включи, за кратко се появява говор и изчезва. На входовете на ТДА6611 сигнал (говор) си има, но на изходите няма никой. Схемата се управлява по I2C и затова искам да влеза в сервизното да видя там какви опции има и след това да се ориентирам към замяна на ТДА6611. _________________ Всички болести идват от ядове,
а всички ядове идват от гадове |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 20:38 Заглавие: |
|
|
| Хардуер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 20:45 Заглавие: |
|
|
докато усилваш от дист. появява ли се звука ? шаси CUC5361 li e? _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Сеп 03, 2007 20:50 Заглавие: |
|
|
| bamze написа: | | докато усилваш от дист. появява ли се звука ? шаси CUC5361 li e? |
Допълнителната секция на мрежовия ключ ?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|