| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
wasup Гост
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 18:17 Заглавие: TV Sony KV-M2101K-проблем с изображението |
|
|
| Телевизора имаше проблем с цветовете (липсваще цветност), но се оправи след подмяна на тример-кондензаторите последователно на кварцовете на ИС TDA4650. Сега обаче се появи нов проблем, като работи, по екрана се появяват цветови смущения, които представляват хоризонтални правоъгълници (на различни места по екрана, но винаги по цялата ширина) които изчезват много бързо (само премигват през 1-2 сек). Предимно са сини на цвят, много рядко червени. Като се поразмърда платката изчезват. Предполагам недобър контакт някъде, но не мога да открия нищо. За студени спойки съм огледал щателно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 18:22 Заглавие: |
|
|
Гледай,гледай хубаво за спойки-щом размърдваш и се оправя-няма кво друго да е-някъде имаш лош контакт,кофти спойка. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wasup Гост
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 18:32 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за съвета, но може ли да ме ориентирате къде е най -вероятно да има такова прекъсване? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 18:50 Заглавие: |
|
|
| wasup написа: | | Благодаря за съвета, но може ли да ме ориентирате къде е най -вероятно да има такова прекъсване? |
Ами навсякъдеможе да е...
Огледай на първо място около крачето на ABL на ТХО -там има кофти спойки на сонитата-преискрява и се явяват такива смущения.
И разбира се в цветността-около чипа TDA4650,ако тример-кондензатора който си сложил е нещо клеясал-ще губи цвят и едва ли е от него-но все пак не пречи да пробваш и с друг....
Другия вариант е тримера да не е точно настроен.
Разбира се огледай и за пукната писта. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Сря Сеп 12, 2007 20:31 Заглавие: |
|
|
| Мой съвет смени и кварца и тримера комплект най-добре от някое шаси иначе почти ти гарантирам повторно отваряне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 8:25 Заглавие: |
|
|
И аз мисля,че трябва да си сигурен в комплекта тример/кварц най- добре от FUNAI. И после сядай и презапоивай наред, като не пропуснеш и междинната  _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 8:39 Заглавие: |
|
|
| emo-evropa написа: | като не пропуснеш и междинната  |
Особено оная бобинка с черните крака,дето трябва да ги стържеш та да хванат калай. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 9:20 Заглавие: |
|
|
| Може да припоиш и масата на ТХО-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 10:45 Заглавие: |
|
|
| GOSHO написа: | | Може да припоиш и масата на ТХО-то. |
пак се почна ( за едно говорим а....) _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SET Активен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2005 Мнения: 76 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 13, 2007 11:02 Заглавие: |
|
|
| Също и масите където са хванати радиаторите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|