 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 8:44 Заглавие: |
|
|
Извинявам се, вчера съм Ви заблудил, при снимката с осцилограмата, размаха е действително 0.5в, но честотата е друга, 10 микросекунди на деление е! (мерих с един Бекман, доколкото може да му се вярва честотата е 30.8KHz). Така че нещата клонят към ТХО май, сега думата има Негово Величество КЛИЕНТА!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 11:11 Заглавие: |
|
|
Нямаш ли някакво ТХО от 100Хц телевизор-квото и да е-да го сложиш за товар на транзистора само първичната му,колкото да видиш дали и с него ше гори? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 11:15 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | 0,2в/дел и 20мсек/дел са превключвателите. |
| pamporov написа: | | Извинявам се, вчера съм Ви заблудил, при снимката с осцилограмата, размаха е действително 0.5в, но честотата е друга, 10 микросекунди на деление е! | За честотата добре, но за амплитудата също е важно. Ако е 5 волта е добре. Hо ако е 2волта, виж/качи осцилограмата на 8кр. на feature box-a и ако е възможно и на 8кр. на DDP-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 12:04 Заглавие: |
|
|
За съжаление нямам ТХО от 100 херцов ТВ под ръка, а осцилограмата на 8 крак на Future Box-а е такава -
0.2в/дел , 5µs/дел , до 8 крак на DDP-то нямам достъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 12:22 Заглавие: |
|
|
| Taзи е добре. А първата колко е? 0,2 или 0,5 волт/дел? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 12:39 Заглавие: |
|
|
| Всички осцилограми са при 0.2 в/дел. И всички са без поставен транзистор 2SD5331. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 14:05 Заглавие: |
|
|
Амплитудата ВЕ трябва да е хубава, правоъгълна, 5-10Vp-p. При теб, освен че не е правоъгълна, е 2-4Vp-p. С такава амплитуда транзистора ще има проблеми, особено ако не е хубав, ако не е истински или ако не е оригинален. Провери елементите около драйвера.
ТХО-то може да го тестваш по метода на Филипов. Ако нямаш 100Hz-во, за проба може да сложиш и електронско. С него транзистора ще е по-малко натоварен, но ако и с него не работи, значи проблема не е ТХО. Ще трябва да провериш другите вериги в хор. отклонение. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 14:22 Заглавие: |
|
|
Импулса понякога се изкривява така от RC групата ,която е в паралел на първичната намотка на драйверния траф. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Сеп 18, 2007 14:56 Заглавие: |
|
|
| Часът на истината удари, първо, да се извиня, показанията за амплитудата на осцилоскопа да се умножат по 10. Тоест размаха на импулсите е 5волта а не 0.5в. (Грешката е моя). Второ, след свързване на тестово ТХО (HR7950, такова ми попадна в ръката като бръкнах в кашончето, за 50Hz ТВ е, но няма значение), ТХО-то си заработи като пич, и от лалето замириса на озон! Така че съмненията ми за ТХО се оправдаха, колкото и да не ми се искаше. Благодаря Ви за съпричастността и насоките които ми давахте! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 14:39 Заглавие: |
|
|
| Днес дойде ТХО-то и транзистора от АСВО и ТВ тръгна, но е леко свит по вертикала и има бъчвообразност по хоризонтала, с неговия пулт не мога да влезна в сервизното меню, разчитам тогава на читав дъмп от вас колеги? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|