| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 9:18 Заглавие: тв-FUNAI-гори захранване |
|
|
| Този фунай гори ценера на 150 волта когато е изключен на стенбай.иначе захранването като работи си е 115в.като го изключа на стенбай става 118в.,но по някое време явно вдига ,защото изгаря ценера.Имал ли е някой подобен проблем?захранването е стандартното за мк6-с двата кондензатора 220мф и 330 мф. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 9:26 Заглавие: |
|
|
Проверете си съпротивленията във вторичната страна около оптрона. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todoran Опитен потребител

Регистриран на: 05 Апр 2006 Мнения: 197 Местожителство: Kneja
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 9:27 Заглавие: |
|
|
Q504
R407 когато е увеличило съпротивлението си |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 9:49 Заглавие: |
|
|
| смени и оптрона |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 10:39 Заглавие: |
|
|
| todoran написа: | Q504
R407 когато е увеличило съпротивлението си |
Залагам на транзистора  _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 10:56 Заглавие: |
|
|
| транзистора е сменен,оптрона също-съпротивленията са точни като стойности,кондензаторите са сменени |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 11:11 Заглавие: |
|
|
Послушай Дима! Смени съпротивленията. 47к и 100к такива някакви бяха. Това, че като ги мериш показват здрави-нищо не означава. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hitech Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 173 Местожителство: Димитровград
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 12:55 Заглавие: |
|
|
| Огледаи за студени споики наи вече около Q504(2sb698).Q504 замени с оригинал ако е възможно,ако не с голяма бета.D251 ценера смени ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Сеп 19, 2007 13:00 Заглавие: |
|
|
| всичко е сменено-оставям го да се тества-благодаря за съдействието-след два три дни тестване ще пиша какво е станало |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ФОРМАТЦЕВТ Опитен потребител


Регистриран на: 23 Юни 2004 Мнения: 166 Местожителство: Лясковец BG
|
Пуснато на: Чет Сеп 20, 2007 20:50 Заглавие: |
|
|
сложи едно 6821 на мястото на малкия транзистор и всичко ще се оправи _________________ Пречките са онези малки неща около пътя ни които виждаме ако отклоним поглед от целта
http://diagnostika.hit.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|