| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 12:49 Заглавие: ALTUS NR-14B3M01-B търся схема |
|
|
Спешно търся схема на тоя модел телевизор .На шасито пише 6BZ190-22 BEKO ELEKTRONIK .Проблема е следния. Дойде един 14" на който екрана свети синкаво и от половината вдясно е по тъмен . Говор има идеален . От скарта също излиза идеална картина но обратно няма нищо . .На катодите имам по 115в на зеления и червения а на синия 80в . За щастие ми дойде 21" Алтус с същото шаси и след като го направих започнах сравненията . Първо се усъмних в STV2112 и ги размених но няма резултат .Размених платките на кинескопа пак е така . Накрая поставих работещото шаси на малкия телевизор и си показа картина .Значи отпада и кинескопа да е дефектен .Така че остава нещо по шасито да е ,но какво ??? Ускоряващото се регулирва добре и на здравото е 300в ,толкова поставям и на дефектното . Сега въртейки потенциометъра за фокусировка не забелязвам някаква промяна в светлината на кинескопа и дали от това ако няма добро фокусиращо напрежение да няма и картина?.
Има една интегрална схема STV2180 и дали може нещо от нея да е? _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 13:31 Заглавие: |
|
|
Току що рамених и ТХОто .Не е от него в смисъл не е от фокусировката . Размених и тия схеми STV2180 .Така че остава да проверя и това дето го пишеш за импулса на обратния ход .
Състава на телевизора е :
ST6387B1/FLI
STV2112B
STV2180
STV8223
TDA2822
Захранване с ТДА16846. На 14" телевизор има лепенка :5D4110.
На големия пише 5XG110 на лепенката а иначе и на двата на шасито пише : 6BZ190-22
На капака на големия модела е :NR 7YK.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 14:11 Заглавие: |
|
|
| BEKO 12.1 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 14:23 Заглавие: |
|
|
Благодаря и на двама ви . Как се оправяте с тая търсачка един господ знае , но по шасито пишеше само това дето съм написал. Верно, че преди година и половина е минавал телевизор с такова шаси ама от где да знам, че пък и тоя Алтус е с такова шаси .Но както и да е работата се закучи бая и дано схемата помогне .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 15:05 Заглавие: |
|
|
бай Иване,графиката има ли я? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 16:03 Заглавие: |
|
|
Да има графика .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 16:18 Заглавие: |
|
|
Я хвани с осцилоскоп кво идва към 37кр на STV и мери покрай него-R171,R564,D557,D558 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 16:28 Заглавие: |
|
|
Принципно ремонтите трябва да се обсъждат на друго място. Тук е само за схеми. Който си намери схемата, ако има нужда от помощ в ремонта ще си създаде нова тема където му е мястото. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|