| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
FASMAN Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 17:07 Заглавие: teletech ctv-1440 - 3Y11 |
|
|
Здравейте,
Голям проблем с този телевизор, беше му гръмнал единия диод на греца, бушона естествено и STRG6653. Дотик добре тв. тръгна има разгъвки и отопление няма картина и звук. нивата на RGB сигналите са много ниски за да отпушат видеоусилвателите. Звука също почи го няма. Направо мн ме измъчи и не мога да стопля от каде е това. ако смъкна потенциала на емитерите на видеоусилв. се появява картина мн. грозна ама я има всички функции на прцесора работят а пук не ще да даде звук и картина и мисля мисля ама не го измислям от какво може да е . Ако някой може да даде едно рамо.
Багодаря предварително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 17:16 Заглавие: |
|
|
| какъв е проца ? ....Смени паметта и ако не става нов проц.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 17:49 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | какъв е проца ? ....Смени паметта и ако не става нов проц.Успех. | Или може би нов телевизор.Такива съвети пишещия да си запази за себе си. Към човека дето си поправя телевизора:Премерихте ли какви са вторичните напрежения.Като сменихте изгорелия диод сложихте ли същия /и четирите трябва да са еднакви ,най добре нови малко по мощни/.Ако вторичните са наред по нататък ще се питаме други работи. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 19:15 Заглавие: |
|
|
| не е ли време вече такива ГОСТИ да не могат да изказват мнение |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
G_ANEV Опитен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2003 Мнения: 1409 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Сеп 24, 2007 20:51 Заглавие: |
|
|
| zapad написа: | | не е ли време вече такива ГОСТИ да не могат да изказват мнение | Със Божилов и други колеги доста написахме по този въпрос ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
FASMAN Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Вто Сеп 25, 2007 8:56 Заглавие: |
|
|
| Всички диоди са супер. Захранванията са три 108V, 20V i 13V нямат пулсации още вчера проверих ама все пак нямам картина. Диодите са здрави 7805 работи. Обаче не вдигам напрежение за видеоусилвателите. Сигнал имам за тях ама му е малко нивото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Вто Сеп 25, 2007 9:21 Заглавие: |
|
|
''Обаче не вдигам напрежение за видеоусилвателите''
+180 v ?-до колкото разбрах го няма-насочете се там _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 25, 2007 10:01 Заглавие: |
|
|
Ами нали от ТХО илизат две напрежевния,едното за вертикала другото за видеоусилвателите.Там трябва да се мери. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
FASMAN Активен потребител


Регистриран на: 23 Авг 2006 Мнения: 55 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Вто Сеп 25, 2007 10:15 Заглавие: |
|
|
| Май не съм се изразил правилно. Имам на кинескопната шплатка всички напрежения те идват от ТХО-то а това са напреженията на захранването. Иначе си имам 180в Проблема че на катодите са 180в видеоусилвателите не работят а са здрави на базите е малко нивото и телевизора не светва. Проблема е комплексен и звука е мн. слаб. а тел. е увеличен до дупка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Сеп 25, 2007 10:24 Заглавие: |
|
|
Презапишете паметта/това става най -бързо и евтино/,заменете LA76810 за проба щом и идват всички напрежения. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|