| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 21:40 Заглавие: |
|
|
| Мериха го на акумулаторджийница и казаха че няма "мъртва клетка". Там ми препоръчаха да го долея и заредя преди зимата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 21:53 Заглавие: |
|
|
Значи всичко е наред  _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Вто Сеп 25, 2007 21:24 Заглавие: |
|
|
За нов акомулатор се допуска до 14.5v. Като остарее не можете да стигнете това напрежение дори и да искате.С нарастване на възрастта му
това напрежение пада. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
penkeler Опитен потребител

Регистриран на: 12 Ное 2006 Мнения: 338 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 19:13 Заглавие: |
|
|
Нормално на клетка U-то не е хубаво да надвишава 2.24V или да падне под 1.8V, но не е фатално в процес на заряд ако се е повишило малко повече.По важно е да не се допуска понижаване под долната граница когато не се ползва. Ако ограничиш U-то при заряд до 14.2 - 14.5V наблюдавай тока на заряд който при добър (но разреден) акумулатор нормално започва от 4 - 6А,(зависи от зарядното) в процеса на зареждане започва да пада стигайки до 1 - 1.5А.Ако не е добър тези стойности остват по големи, а при употреба бързо се изтощава.
Тогава можеш да смяташ че вече е зареден. Още по точно може да се съди по гъстотата на електролита както са ти обяснили преди мен.
Колкото до доливането не трябва да се чака плочите да се оголят защото тогава започва процес на разрушаване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 20:18 Заглавие: |
|
|
| Всъщност при нов акумулатор напрежението се качва до 16волта когато е напълно зареден но не рискувай да го оставяш до толкова!Ако ти е просто зарядното без ограничител можеш да сложиш всякакво реле от някоя барака дето да ограничава до 14.5волта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 22:46 Заглавие: |
|
|
Ако плочите на акомулатора не са зеляти с електролит , откритата част се покрива със сулфатно съединение / побеляват /. Това намалява активната им площ. Затова е добре батерията да се зарежда с много малък ток продължително време. Това води до десулфатизация. За целта е добре зарядното да се самоизключва на 14.5 волта. След това акомулаторът се саморазрежда /вътрешен саморазряд/ и отново следва нов цикъл на заряд. Виждал съм руски фабрични зарядни, които работят на този принцип и там се препоръчва зарядът при десулфатизация да продължи поне една седмица.
Презареждането на батерията до по-високо напрежение също намалява живота и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|