 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Georgebp Гост
|
Пуснато на: Чет Дек 30, 2004 19:17 Заглавие: Grundig ST70-782 не работи шаси CUC2032 |
|
|
Бушона изгаря след включване. транзистора BUZ90 също. След смяна на транзистора бушона и TDA4605-3 ситуацията остава същата т.е. отново изгарят секунди след като изгрее стендбай диода. Моля помогнете. Приемам идеи.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Дек 30, 2004 19:28 Заглавие: |
|
|
Georgebp, от това което си написал не става много ясно дали си направил следното:
1. откачваш всички вторични напрежения на захранването и се убеждаваш в това че няма някъде късо във вторичните вериги.
2. натоварваш захранването с лампа (по В+ /захранването за хор.развивка/), на входа също включваш лампа и при откачена рамагнитваща система се убеждаваш дали работи то или не.
В зависимост от тези резултати може да има други идеи.
Между другото проверяваш кондензаторчетата и високоомните резистори около схемата в захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Дек 31, 2004 10:40 Заглавие: |
|
|
| Ppogledni saprotivleniata okolo TDA-to |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Georgebp Гост
|
Пуснато на: Пет Дек 31, 2004 11:48 Заглавие: CUC2032 |
|
|
| Оказа се резистора R60001 които от 270к беше станал 680к. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|