| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 21:27 Заглавие: |
|
|
Малко се съмнявам че за 15лв. ще намериш разделителен трансформатор? Къде са тия, да си купя и аз? Май бъркаш нещата с автотрансформатор за 110в. и разделителен трансформатор? За 15лв. в момента не може да купиш само жицата май? _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 21:41 Заглавие: |
|
|
Еми казаха ми, че в Конрад продавали 220/110V. Все не остава време да проверя дали е така, а по телефон аз не обичам да говоря ... _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 21:44 Заглавие: |
|
|
| charli написа: | | Еми казаха ми, че в Конрад продавали 220/110V. Все не остава време да проверя дали е така, а по телефон аз не обичам да говоря ... |
Точно така е! Аз си взимам от тях и не са лоши. Но това са автотрансформатори от 220 на 110 и нямат нищо общо с разделителен трансформатор. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 1:59 Заглавие: |
|
|
Не вярвам pamporov да не е направил разлика между автотр. и трансформатор, още повече, че знае за какво ми трябва. Ще проверя утре, опс - то вече е днес, и ще ви осведомя. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 12:15 Заглавие: |
|
|
Колегата
"charli" попита за схема,не да го разколебавате в това което е замисли да прави,ако ви беще попитал за съвет....
Аз също бях пуснал тук за тази тема ама няма отговор,4е се интересувъх от навивките на дроделите за да навия траф с подовна мощност на магнитопровода...
Успех от мен,ще следя темата  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 19:05 Заглавие: |
|
|
Проверих в Конрад. Само авторансформатори продават. А този стабилизатор, както казва mitachi, не става за нищо. Преставлява два дросела. Единия последователно свързан към консуматора, а другия паралелно на него. Май за бакър ще отиде... Благодаря на всички отзовали се. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 19:41 Заглавие: |
|
|
Съжалявам за качеството нямам скенер  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 21:20 Заглавие: |
|
|
| Чарли, верно си е автотрансформатор това в Конрад, и аз не знаех досега! Днес го премерих, има галванична връзка между първичната и вторичната страна. Не става за разделителен!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 9:40 Заглавие: |
|
|
Благодаря за схемата - отива за бакър. Все пак ми се струва, че темата имаше и поучителен характер, което не е хич малко. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|