| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 1:39 Заглавие: |
|
|
| spb написа: | | Схемата е AKIRA SS1 shassis и е в пощата ви. | Благодаря spb. Първото нещо, което прави впечатление е, че схемата е за 14, а не за 25-29 инча. Действително има верига за корекции EW, но колектора на изходния транзистор V303 през R313/5,1oма и средната точка на диодния модулатор са свързани с емитера на крайния V432, т.е. на маса. Това съответства на измерените осцилограми от vescherry.
Така ли е действително на шасито? Независимо от възглавницата, екрана изпълнен ли е отляво и отдясно? А VD436/BY229 и C437/47n монтирани ли са на шасито? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 13:42 Заглавие: |
|
|
Екрана не е изпълнен,но с тримера на захранването се докарва.D436 и C437 са си на място.Всякаш дарлингтона е запушен,постоянотоковия режим като че ли не е в ред,всичко си е на място по схема. _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 14:02 Заглавие: |
|
|
| Колко волта е напр. на колектора на V303? Вдигни R313, виж дали образа се свива и кажи колко волта става напрежението на С305? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 14:35 Заглавие: |
|
|
| vescherry написа: | | Екрана не е изпълнен,но с тримера на захранването се докарва.D436 и C437 са си на място.Всякаш дарлингтона е запушен,постоянотоковия режим като че ли не е в ред,всичко си е на място по схема. | С този тример на захранването дали можеш да таковаш таковата на кинескопа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Сеп 26, 2007 16:55 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | | С този тример захранването дали можеш да таковаш таковата на кинескопа? |
Може и още как-хваща се на отоплението на кинескопа-прави 22В амплитуда на СИОХ и повече не бара тримера на захранването че ше бере ядове. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 9:47 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | Stoy40 написа: | | С този тример захранването дали можеш да таковаш таковата на кинескопа? |
Може и още как-хваща се на отоплението на кинескопа-прави 22В амплитуда на СИОХ и повече не бара тримера на захранването че ше бере ядове. |
Да вярно е,затова го оставих на 22В.Измерените напрежения са съотвтно :
V302 > E=10.9V/B=11V/C=0.4-0.6V
V303 > E=0V/B=0.4-0.6V/C=3.8V _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет.
Последната промяна е направена от vescherry на Пет Сеп 28, 2007 17:43; мнението е било променяно общо 5 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 11:41 Заглавие: |
|
|
| vescherry написа: | | V303 > E=0V/B=0.4-0.6V/C=3.8V | 3,8V на колектора на V303 са малко. Напиши колко волта става напрежението на С305 като вдигнеш R313, за да видим дали преди или след V303 трябва да се променя схемата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 12:52 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | Напиши колко волта става напрежението на С305 като вдигнеш R313, за да видим дали преди или след V303 трябва да се променя схемата. |
Качва се на 5.8V _________________ Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Сеп 27, 2007 21:00 Заглавие: |
|
|
| vescherry написа: | | Качва се на 5.8V | Maлко е. По схема би трябвало да са поне 15-20V. На оригиналната схема е 45V. Трябва да го докараш поне до 30-40, за да работят нормално корекциите. Намали стойността на С437 или направо сложи кондензаторите, диодите и дросела на диодния модулатор от оригиналното шаси. Колко волта е +В? Дай линк за снимките, че това в атача не ми се отваря. Изпращам ти схемата на spb и кажи С441 на маса ли отива или в средната точка на диодния модулатор? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sushko Опитен потребител

Регистриран на: 21 Дек 2005 Мнения: 112 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пет Сеп 28, 2007 18:34 Заглавие: |
|
|
| Намерих схемата на това шаси, с което се борят колегите. Според цитирани горе позиции - е същото. Значи, при мен не бяха монтирани VD552(FR157) и R446(22k1/2w) - не знам, по какви съображения! След като ги сложих - корекциите проработеха. Още съм отбелязал, че R456 сложено 12к вместо 39к по схемата и, мисля, че го възстанових. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|