| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 11:46 Заглавие: Haier -HT3718 -гори TDA8357J. |
|
|
| Беше му изгоряло вертикалното -ТДА8357.Даваше късо от 6кр.(+49В.) към маса .Смених го и телевизора си тръгна и работи няколко часа. На другия ден с включването и пак изгоря по същия начин.Сменял съм всички електролити около вертикалното,лоши спойки не открих.Пробвах го студен(на другия ден) без вертикалното +49В. си излиза пак толкова т.е. не тръгва завишено. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 12:00 Заглавие: |
|
|
Най-вероятно менте чип.
На изхода на чипа трябва да имаш коригираща верига от резистор и кондензатор последователно-провери и нея. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 12:45 Заглавие: |
|
|
| По-скоро статика.Прехвърля от киното към отклонителната при зареждането на кинескопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 13:12 Заглавие: |
|
|
За целта може да хване една жица от скобата която държи ОС до нулевия потенциал на платката на кинескопа.Обикновено много помага. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 13:17 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | За целта може да хване една жица от скобата която държи ОС до нулевия потенциал на платката на кинескопа.Обикновено много помага. |
По-добре до въженцето на кинескопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 15:13 Заглавие: |
|
|
| Коригираща верига от резистор и кондензатор е добре. Телевизора е 14" и не се осещат някакви разряди, но ще пробвам да "зануля" ОС.Може и да е менте ТДА8357 ,но и оригиналната му ИС беше пробила по същия начин (6 кр. към маса).Ще пробвам и с ИС от друга партида. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Окт 09, 2007 9:09 Заглавие: |
|
|
Смених всичко в веригата на +49В. ,сложих ТДА8357 купена от друго място, замасих ОС. И вече няколко дена работи.Сега му търся дистанционо. С FRC1409 всичко работи с изключение на бутона меню.Меню-то излиза с vol+ на Филипсово дистанционо.Някакви идеи с какво дистанционо да пробвам? Ето и състава :
ТDA9361PS/N2/5I
24LC08
LA4285
TDA8357 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|