 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 10:58 Заглавие: |
|
|
| Milen_haskovo написа: | | по принцип според дебелината на проводника, на по 200-300 волта трябва да има някаква изолация между слоевете.... |
Ами да, може да иде до вторични, или да се разходи до тавана. Ако има да свали едно TXO от един лампов TV и да му вземе изолационната лента. Или да си купи диелектрична лента. А може и да се залива с диелектрик ама си е разправия после вади и пак навива. По-добре с лента.  _________________ Skype: gigavolt_501
______________
Абе, не че нещо, но тук има доста хора, които трябва да си сменят професията.
Atheros - истинският контролер! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 18:56 Заглавие: |
|
|
Пичове това 30 киловолта знаете ли какво е?Пробива на една педя разстояние по въздух.Проблема идва от извеждането на вторичната.Трябва и изолация ,както по между краищата така и към магнитопровод ,а да не забравяме и първичната.Във всеки случай трябва изводите да се правят с кабел като от кабела на високото на телевизорите.Вторичната трябва да е на секциии и то хоризонтални по възможност /макарата да е с повече деления/.И зааливане с лак само на макарата.Между другото ако ползваш два или три трафа като всеки повишава напрежението на предходния ще си опростиш задачката с изолирането между всеки 2000 навивки от 0.07 милиметровия проводник.
И 30 000 X 0.005 си е 150 вата както и да го гледаш. УЦЕЛИ ЛИ ЧОВЕК МЪКААА !!! Теорията твърди че трябват 30 мА за да се представиш пред ..знаете кого, но ако пробие през човек напрежението ще се смъкне но трафа си мисля че ще осигури въпросните 30 мА.Та пак си помислете де! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 19:15 Заглавие: |
|
|
Ми тя,опашката на дявола е достатъчно дълга.Винаги има място за още една ръчичка/да я дръпне,демек/.Тя е като женското сърце или като трамвая-"винаги има място за още един"!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Съб Сеп 29, 2007 23:19 Заглавие: |
|
|
| За изолация между навивките може да се постави кондензаторна хартия. Отвън е хубаво да се бандажира, да се лакира и да се изпече. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|