| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 0:01 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Абе незнам какво имате против КТ315, ама където съм го слагал, винаги се е държал по-добре от наще 2N или BC. Колкото и странно да ви се вижда. Сега знам, че няма да са съгласни повечето с това мнение. Но това доказва теста! Е вярно, по-специфично е свързването спраямо стабилизирането на тока с резисторите. Но според мен не е чак толкова лош. Е може да е имало дефектни серии. Според мен е така |
Нито BC нито 2N са наши транзистори. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ji4kajiata Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005 Мнения: 457
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 0:05 Заглавие: Транзистор |
|
|
Е наши имах в предвид, че си ги ползваме.
Дип, че имаше такива правеха в Микроелектрониката в Ботевград някога. Имам една кутия. Трябва да са от тук.  _________________ Skype: gigavolt_501
______________
Абе, не че нещо, но тук има доста хора, които трябва да си сменят професията.
Atheros - истинският контролер! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 9:02 Заглавие: |
|
|
който е ремонтирал старите сандъци,много добре знае ,що е КТ315Г и имали почва той у нас?  _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 9:27 Заглавие: |
|
|
много гадно прекъсват мамка им...
На мерене здрави иначе-изводите им вътрешно контактуват лошо и правят мизерии.
Отделно съм имал много екземпляри,които на мерене са здрави и на 4-5В почват да имат яка утечка.
КТ940-същата работа.
Като тръгнеш да оправяш на Електрон RGB блока и от мерене няма смисъл-и да ги мериш и да ги не мериш-чак кога ги смениш разбираш че е било от тях. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 10:13 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | от мерене няма смисъл-и да ги мериш и да ги не мериш-чак кога ги смениш разбираш че е било от тях. |
В момент на работа в над 90% от случаите напрежението B-E
е завишено (0,8;0,9;1,0;1,1;1,2v)  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 10:37 Заглавие: |
|
|
Опасни хора сте . Какво не им харесвате на "калинките" , върха са си Руснаците правят чудеса с тях  _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 20:36 Заглавие: |
|
|
Абе наистина "универсален" транзистор. В какви ли схеми не съм го виждал...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
_NqKoI_ Нов потребител

Регистриран на: 30 Сеп 2007 Мнения: 42
|
Пуснато на: Сря Окт 03, 2007 23:56 Заглавие: |
|
|
добре де да не отварям нова тема а някаква схемичка за цвето музика но да е със диоди иначе тази си проработи от парвия пат запали  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|