| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 17:51 Заглавие: |
|
|
| tda 4605 e смених, но на диод V905 има пулсиращо н-е 4 до 7в. и на N903(7805 е исправен) не излиза 5в..Светодиода за stan-by мига. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:16 Заглавие: |
|
|
| Сега трябва да се пробва най близкият сервиз |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:18 Заглавие: |
|
|
до колкото разбирам от поста Ви сменили сте ТДА4605,и захранването започна да пулсира т.е. има някакво изходно напрежение.в този случай трябва да се провери обратната връзка,оптрона и елементите около него(писа за някакъв малък транзистор,който сте сменили).освен това можеш да смениш ключовия транзистор(полевака) _________________ Утрото е по мъдро от вечерта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:24 Заглавие: |
|
|
| търся принц. схема на тв-то.N903 се натоварва с 40-45мА и н-то на неговия output пада на 2в.оптрона беше прекъснат и е заменен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:30 Заглавие: |
|
|
какво го оправлява оптрона,с какво е направен усилвателя(регулатора) на грешката _________________ Утрото е по мъдро от вечерта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:32 Заглавие: |
|
|
| с транзистори които са изправни.един от тях беше повреден и го замених |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:34 Заглавие: |
|
|
| EMOBOG написа: | | SDA5555XFL A014 -със 3 петици |
Адаш,мойте уважения, дай пояснение на горното и де що намеря
схеми с тоя състав ще ти ги изпратя.
И не се поддавай на провокации-Всичко що е техник се казва
Емил,другото са изкючения от правилото
Не може да ти се опре едно 4601 пардон 05 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:38 Заглавие: |
|
|
V902 беше повреден и го смених, той е във веригата на оптрона но другите са изправни.виждам и потенциометър но предполагам че не е променян,защото като откачам входа на N903 напреженията се нормализират 125в и т.н
Последната промяна е направена от EMOBOG на Вто Окт 02, 2007 19:40; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:39 Заглавие: |
|
|
трябва да замериш на оптрона дали има някакво напрежение,дали пулсира.това от двете страни на захранването.оптрона оригинален ли е _________________ Утрото е по мъдро от вечерта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Вто Окт 02, 2007 19:41 Заглавие: |
|
|
| не е оригинален но е 4пинов и такъв съм слагал на Totanic |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|