 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 21:07 Заглавие: Телевизор LG CE-29Q40RQ (шаси MC022A )- диша |
|
|
Здравейте!
Телевизор LG CE-29Q40RQ шаси MC022A - дойде с изгорял транзистор на КСХО - ST2310HI. Проверих захранването с лампа - работи нормално 120V, не открих и претоварени вериги в ТХО, намерих същия транзистор, поставих го и като включих апарата, ми се стори, че откъм отклонителния блок нещо изпляка и транзистора даде фира. Тъй като нямам друг такъв транзистор, поставих друг подръчен транзистор - 2SD1497, пуснах захранването на ТХО през лампа, после през две, през три и като се убедих, че не пляка, го захраних директно. Излезе що-годе нормален образ, но силно се влияе хор. и верт. размер от яркостта, т. е. диша. Имам съмнение, че проблемът е в ТХО, но все пак, преди да го търся за подмяна, искам да ви питам, дали е възможно да има нещо друго, което да води до дишане? _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 21:32 Заглавие: |
|
|
А захранването държи ли си напрежението при работа? _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Сеп 21, 2007 22:55 Заглавие: |
|
|
| Провери елементите на обратната връзка за стабилизация на хор. и верт. размер от 6кр. на ТХО-то: C420, R414, R417, R418 и т. н. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Съб Сеп 22, 2007 7:14 Заглавие: |
|
|
| ivan1959 написа: | | А захранването държи ли си напрежението при работа? |
Захранването е като заковано.
| Цитат: | | Провери елементите на обратната връзка за стабилизация на хор. и верт. размер от 6кр. на ТХО-то: C420, R414, R417, R418 и т. н. Успех! |
Днес ще ги проверя. Благодаря! _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Окт 05, 2007 21:10 Заглавие: |
|
|
Отново ви пиша за проблемите си с това LG. Проверих въпросните вериги (от 8, а не 6-то краче) - в изправност са, за всеки случай смених и и. с. KIA4558 - дишането си го има, даже е съпроводено и с геометрично изкривяване, особено ако увелича повече ускоряващото напрежение (впрочем и изображението е доста тъмно). Не съм влизал в сервизните настройки, защото оригиналното дистанционно не е при мен. Но при едно от включванията отново телевизорът изпука и поредния транзистор на КСХО изгоря (този път бях сложил ST2001FX, че оригиналният ST2310HI се оказа доста екзотичен). Това затвърждава мнението ми, че причината е в ТХО, но собственикът не е много ентусиазиран от тази възможност, та дали няма да се изложа - да сменя ТХО-тo и да се окаже, че зайчето не е там? Дали да търся още нещо? _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Окт 05, 2007 21:33 Заглавие: |
|
|
| Дано ТХО-то не е много скьпо! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пет Окт 05, 2007 21:40 Заглавие: |
|
|
Много!
BSC28-N2326 6174V-5003C ТХО 6174V-5003C
RE/RL-29FA31/33, BSC28-N2326 29" YINY 67.76лв.
А и почти не се намира, само в сайта на Electronics.bg го открих _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Окт 05, 2007 21:50 Заглавие: |
|
|
Искрата от тхо-то можеш да я спреш, Но дишането сигурно
е от каскадната част на тхо= иска ново тхо.
Последната промяна е направена от takiev на Съб Окт 06, 2007 21:40; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 05, 2007 22:47 Заглавие: |
|
|
| На статичен кадър или на таблица напрежението на 8кр. на ТХО-то променя ли се? Като дадеш 8кр. на маса, образа стои ли стабилно дълго време, или пак диша? Ако имаш сонда, при това положение може да провериш дали се променя високото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 1:30 Заглавие: |
|
|
| Radko написа: | Много!
BSC28-N2326 6174V-5003C ТХО 6174V-5003C
RE/RL-29FA31/33, BSC28-N2326 29" YINY 67.76лв.
А и почти не се намира, само в сайта на Electronics.bg го открих |
Още за ламповите TV се знае, че дишане=ВВИ. В този случай то е вътре в ТХО. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|