| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
поялник Гост
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 15:44 Заглавие: Запояване на пластини, които не се запояват? |
|
|
Бихте ли ме посъветвали как да запоя едни пластини, метални уж, на които по нормален начин не мога да запоя нищо.
Бях чувал да се ползва машинно масло или нещо такова, но не съм сигурен. Затова и питам
Поздрави. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sbirov Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 372
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 15:52 Заглавие: |
|
|
Можеш да ги помедниш галванично  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 16:30 Заглавие: |
|
|
под машинно масло няма да стане най-вероятно...
варианта с помедняването е добър.
А къв е метала въобще? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 17:19 Заглавие: |
|
|
| С ортофосфорна кисилина можеш да запоиш и неръждема стомана.Ако пластините са големи ще трябва мин.250W поялник или тип (цигански). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 17:29 Заглавие: |
|
|
Ако е алуминий-помедняване.Ако е неръждавейка,може и със гасена солна/т.н. "киселина за запояване"/,но е добре да разстърже с ножче повърхността,иначе калая "бяга"...
Ако е възможно,може да се опита друг вид "връзка".Болтче,занитване... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
поялника Гост
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 18:01 Заглавие: |
|
|
| помедняването как точно се прави? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Окт 06, 2007 19:38 Заглавие: |
|
|
| поялника написа: | | помедняването как точно се прави? |
Като и запояването.
За да получиш точен отговор кажи най-сетне какъв е метала, а не само | Цитат: | | пластини, метални уж, на които по нормален начин не мога да запоя нищо |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Окт 07, 2007 13:54 Заглавие: |
|
|
Щом не се запоява, можем да потърсим начини за заваряване. Такива финни заварки могат да правят тези, които се занимават с ремонт на очила (но не всички), така че се обърнете към някой от тях. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
поялника Гост
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 11:55 Заглавие: |
|
|
Става въпрос за пластинки, които съм ги изкарал от захранването на един стар електронен часовник и искам да ги запоя към едни жици. Пластинките са много малки.
Днес ми казаха, че имало специално лепило, което било и проводник и се ползвало в такива случай. Да сте чували нещо? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Борис Иванов Нов потребител

Регистриран на: 07 Окт 2007 Мнения: 31 Местожителство: Кюстендил
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 12:40 Заглавие: |
|
|
| поялника написа: | Става въпрос за пластинки, които съм ги изкарал от захранването на един стар електронен часовник и искам да ги запоя към едни жици. Пластинките са много малки.
Днес ми казаха, че имало специално лепило, което било и проводник и се ползвало в такива случай. Да сте чували нещо? | Пробвай с преобразовател на ръжда производство на "Оргахим". Детайли от неръждаема стомана се калайдисват без проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|