| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Нед Окт 07, 2007 22:52 Заглавие: |
|
|
НЕ може да има +150в ,управляващи импулси на базата(които
прокарват необходимия ТОК за насищане на крайния,в което се
съмнявам) и да няма вторични напрежения!
п.с.Гледам схемата на шасито,посочено от Божилов.Там управлението
на редовата и кадровата става през оптрони.....,от които не
веднъж сме брали ядове  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 0:27 Заглавие: |
|
|
| emoome написа: | НЕ може да има +150в ,управляващи импулси на базата и да няма вторични напрежения!  |
Може, може, но само ако база-емитер на ключовия транзистор са окъсили или прехода е прекъснал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 1:49 Заглавие: |
|
|
Смятам, че тук е мястото да ви разкажа за 1метод за проверка на ТХО, който видях наскоро. Захр. от Е-н 380, 100W крушка към него и произволно ТХО+В на анода на диода, изправящ 130V, т.е. към U~, а изводът за кр. транзистор-на маса. Крушката свързана към +130V премигва или угасва, ако ТХО е деф. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 8:24 Заглавие: |
|
|
Наистина първоначално когато включваше /макар и за момент/ високото на ТДА 8361 идваше захранване 7,68волта.Сега обаче никъде не мога да открия захранване около нея-нито на 10 то краче
нито на 39, 41,42.Но импулсите на 37 пин и базата на ключовия се явяват след като превключа от стенбай в работен режим.Може би се връщат от някъде? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 10:30 Заглавие: |
|
|
По-молба на колегата Бончев-качвам тука 2 осцилограми от негово име-
Тая е на 37 краче на ТДА8361-500миливолта,10 микросекунди.
Тая е на базата на ключовия транзистор
 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 14:30 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | | Сега обаче никъде не мога да открия захранване около нея-нито на 10 то краче нито на 39, 41,42. | Захранването за стартиране на хор. развивка е на 36кр. на TDA8361. Основното захранване на 10кр. идва след като тръгне ТХО-то. | Bojilov написа: | По-молба на колегата Бончев-качвам тука 2 осцилограми от негово име-
Тая е на 37 краче на ТДА8361-500миливолта,10 микросекунди...
Тая е на базата на ключовия транзистор...
| Виж си хубаво превключвателите. От това зависи къде да търсиш повредата. 10микросек/дел е като за 100Hz ТВ. Колко микросекунди е разстоянието между два импулса, че не се вижда ясно на снимката? Същото се отнася и за амплитудата. Ако сондата е 1:10 тогава импулсите в базата би трябвало да са 10Vp-p, а не както си посочил 1Vp-p (0,500х2). От амплитудата също зависи къде да търсиш повредата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пон Окт 08, 2007 16:13 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съветите,
Сондата е 1:10,но това съм го отчел като съм написал 500 миливолта.
Иначе един период продължителност около 62 микросекунди. Телевизорът временно съм го свалил от масата докато ми изпратят нов ключов,макар че този не е прекъснал./на мерене дава нормални стойности и влиза в режим на пробник./ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 11, 2007 20:03 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | | Иначе един период продължителност около 62 микросекунди. | Това е важно уточнение, но за другото не си писал. | marin_bonchev написа: | | Сондата е 1:10,но това съм го отчел като съм написал 500 миливолта. | Ти добре си го отчел, но ние как да го отчитаме? Не се вижда ясно на снимката. Koлко Vp-p е амплитудата на двете осцилограми? Тази в базата е много красива . Тя с изваден транзистор ли е? Или с монтиран и захранен през ТХО? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Окт 12, 2007 12:26 Заглавие: |
|
|
Вижте моята тема "Повредено ТХО на Philips" от 4.10.2007! Там съм описал как малко изкуствено го запуснах заради( повредена TDA 8362 ) покрай ТХО. След смяната на TDA8362Е и захр. се нормализира и аз махнах шунтовете. За съжаление е 40лв. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|