| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 16:42 Заглавие: Totanic -CTV5320SXR -няма хор. и верт. развивка |
|
|
Шаси 11AK19B.Не работи имп. зах.-не.Смених ИС802-МС44604 пробив (м-у 1 и 4кр. има 13в.зах-не),Q802 полеви т-р пробит,Q806,Q807- bc548-пробити. 7805 е изправен
Последната промяна е направена от EMOBOG на Съб Окт 13, 2007 12:27; мнението е било променяно общо 5 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 17:56 Заглавие: |
|
|
Във веригата на оптрона във вторичната част на захранването ако има един ценер сменете го и него. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 18:28 Заглавие: |
|
|
| исправен е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 19:15 Заглавие: |
|
|
| смених оптрона и светодиода за stand-by свети но не мога да го стартирам.5в.,8в. на триизв. стабилизатори ги има.търся принц. схема на проц. блок със SDA 5255-A045 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 11, 2007 18:41 Заглавие: |
|
|
| EMOBOG написа: | | смених оптрона и светодиода за stand-by свети но не мога да го стартирам.5в.,8в. на триизв. стабилизатори ги има. | Щом има 5в. и 8в., значи вече е стартиран. Изолирай 41кр. на SDA 5255 и с подаване на маса и прекъсване на масата в тази точка, виж напреженията на Sby и на On дали са точни и дали се превключват/изключват коректно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Чет Окт 11, 2007 20:10 Заглавие: |
|
|
| 41кр. го откачих и след като го давам на маса др. край откъм зах.-то светодиода угасва.Всички н-я ги има на изхода на импулсното.Не работи генер. за хор. о-е извод 40 на ИС401 ТДА8842 няма имп.,а на 12кр. и 37кр. има захр. 8в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 11, 2007 21:31 Заглавие: |
|
|
| EMOBOG написа: | | 41кр. го откачих и след като го давам на маса др. край откъм зах.-то светодиода угасва. | Светодиода не трябва да угасва, а да си сменя цвета. Има две 7805. На стенбай трябва да работи само IC804 и да свети червено. След включване от 41кр. трябва да дойдат 14-те волта от захранването и да светне в зелено.
| EMOBOG написа: | | Не работи генер. за хор. о-е извод 40 на ИС401 ТДА8842 няма имп.,а на 12кр. и 37кр. има захр. 8в. | Импулсите минават за милисекунди в момента на включване, но тях ще ги гледаш после. Първо трябва да оправиш вкл. и изкл. с дист. от SDA5255. Провери захранването, Reset-a на 15кр., генерациите на кварца, паметта, SDA и SCL шините. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 12, 2007 9:08 Заглавие: |
|
|
| Смени паметта като предварително е презапишеш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Пет Окт 12, 2007 17:04 Заглавие: |
|
|
| входа за SBy на им-то при 0в. изгасва светодиода в другия реж. свети зелено.Паметта е презаписах и смених но пак същото.Ресета на проц. работи. При измерване с волтметър на 12пин на процесора светодиода започва да мига и спира на червена свет..При замяна на кварца с 4Мхц светод. се превкл. от черв. на зелен при нат. на бутоните за смяна на прогр. и след това се превкл. на зелен от дистанц-то.Напреженията на изх. на и-то стават от 115-28в, 11.2-2.7в., 8.5-2.6в. но не тръгват генер. за верт. и хор. от-нение |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 4:36 Заглавие: |
|
|
| EMOBOG написа: | | При замяна на кварца с 4Мхц... | Защо го заменяш с 4MHz? Кварца Х501 не е ли 6MHz? Честотата, на която работи процесора е 18MHz. | EMOBOG написа: | | Напреженията на изх. на и-то стават от 115-28в... | Имаш още проблеми в захранването. Тези 28V би трябвало да отидат на входа на 7805 за стенбай. Кондензатора С813 4700/16V не пуши ли? Като свалиш напреженията на стенбай и диода трябва да светне в червено. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|