| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Окт 12, 2007 15:52 Заглавие: Взаимозаменяемост на тунери |
|
|
Един въпрос, дали са взаимозаменяеми тези три тунера -
-BT-AC 401
-UV 1315/S L-2
-TECC0949VG29A (S) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 21:18 Заглавие: |
|
|
| Разгледах подробно два пъти таблиците , но такива като написаните от мен не открих. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 22:00 Заглавие: Re: Взаимозаменяемост на тунери |
|
|
| pamporov написа: | Един въпрос, дали са взаимозаменяеми тези три тунера -
-BT-AC 401
-UV 1315/S L-2
-TECC0949VG29A (S) |
pamporov, ще ти отговоря по памет, затова не разчитай много на моите думи. За първия тунер нямам никаква информация, втория е за 5 волта, аналогов, а третия е на Самсунг и се управлява с активна нула (обратен). Според мен последните два няма как да са взаимозаменяеми. Нека колегите ме поправят, ако греша |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 22:12 Заглавие: |
|
|
| Първият е 5 волтов, от ТВ Сони, KV-14M1A, шаси ВЕ-3В. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 23:06 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | Първият е 5 волтов, от ТВ Сони, KV-14M1A, шаси ВЕ-3В. |
Ако търсиш тунер за това Сони, страхувам се, че посочените от теб няма да станат, или поне не и без доработка. Втория е по-близък до оригинала. Обърни внимание, че тунера на Сони-то се захранва и с 12 волта, които не са необходими на UV1315. Ако ти трябва даташит на UV1315 - ето:
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/129169/ETC/UV1315.html |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 13:58 Заглавие: |
|
|
| По схемата не видях да има 12 в, като меря на шасито също, защо мислиш че трябва и 12 в?(VC е варикапното напрежение, от 0 - 32 в се изменя при търсене). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 16:08 Заглавие: |
|
|
| Тунера е 5 волтов,ситна стъпка,аналогов.Какво показва с неговия си тунер?Пробвай с GDC EWT-5V3K2.Имаш и лично съобщение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 21:00 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | По схемата не видях да има 12 в, като меря на шасито също, защо мислиш че трябва и 12 в?(VC е варикапното напрежение, от 0 - 32 в се изменя при търсене). |
На друга схема на същото шаси на втория крак на тунера беше обозначено напрежение 12 волта. Отворих схемата само за да направя съпоставка на тунерите, иначе и на мен ми се вижда странно да има 12 волта на 5-волтов тунер.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 9:23 Заглавие: |
|
|
| Дали не бъркаме KV-M1400 с KV-1400,две различни шасита са. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|