| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
krisku Активен потребител

Регистриран на: 23 Авг 2007 Мнения: 80 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 19:58 Заглавие: Какво е това дъмп и има ли почва у нас? |
|
|
Ще може ли някой да ми разясни какво се нарича това дъмп и как по-точно се инсталира в даден телевизор. До колкото знам, трябва програматор, но като цяло процедурата ми е чиста джунгла.
P.S.: Търсих, но във форума не намерих абсолютно нищо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 20:45 Заглавие: |
|
|
Включвам се и аз към групата на искащите разяснение  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krisku Активен потребител

Регистриран на: 23 Авг 2007 Мнения: 80 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 21:21 Заглавие: |
|
|
| Toва го четох, но ми е интересно как стоят нещата за телевизорите, като цяло представа за дъмп придобих, но как се инсталира в телевизор ми е изключително чудно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Съб Окт 13, 2007 22:47 Заглавие: |
|
|
| krisku написа: | | Toва го четох, но ми е интересно как стоят нещата за телевизорите, като цяло представа за дъмп придобих, но как се инсталира в телевизор ми е изключително чудно. |
Ами не е толкова сложно, колкото изглежда. Сваля се паметта на телевизора, слага се на съответния програматор и от компютъра се "налива" коректния дъмп. След това обратно паметта на телевизора и...пей сърце  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 11:28 Заглавие: |
|
|
Само да допълня към коментара на Токио Всеки ама всеки ремонт на тв започва със смяна на дъмпа и ако не тръгне се влиза в сервизен режим и след това се търси истинската причина за дефекта Затова всеки техник със програматор и набор памети  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 13:04 Заглавие: |
|
|
| fishev написа: | Само да допълня към коментара на Токио Всеки ама всеки ремонт на тв започва със смяна на дъмпа и ако не тръгне се влиза в сервизен режим и след това се търси истинската причина за дефекта Затова всеки техник със програматор и набор памети  |
Ха-ха, Фишев, що базикаш така човека! Дъмп не се налива на всеки ТВ, и само в краен случай, когато има съмнения че софтуера не е наред. А много от по-старите модели изобщо нямат нужда от такъв дъмп. Просто организацията при тях е друга. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 17:12 Заглавие: |
|
|
| Ами от къде ги намирате тея дъмпове?Някъде по сайтове ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 8:47 Заглавие: |
|
|
А най-добре Вие сам да си създадете архив като сваляте записите от работещи телевизори дошли за други ремонти,защото не винаги свалените от Интернет са корекни.Трябва да обърните внимание и на входа в сервиз,много често при програмиране с нова памет се налага корекция в сервизен режим на геометричните размери.Част от нарките телевизори сами програмират сложена празна памет/записана само с FF/,например Сони,Самсунг или шаситата на BЕKO.Но преди всичко обърнете внимание на отговора на Фишев. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|