| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 22:34 Заглавие: CROWN LCD-7" за кола-след включване на 24 волта |
|
|
ТВ-то е за кола на 12 волта,но собственика е шофьор на камион,и по погрешка го е пуснал на 24 волта.
Като го пусна си стои на стен бай,включва се(излиза от стен бай),в говорителчетата се чува шум,но не светва екрана.След като го отворих,видях,че 2-та транзистора дето са за подсветката са гръмнали.Не знам какви са били.Само виждам,че са SMD.На единия си личи част от надписа-DJ .Но по нататък един господ знае какво е пишело.
Ако някой си има на идея какви може да са ,моля нека сподели.Модела на ТВ-то е CLCD-700S.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 23:06 Заглавие: |
|
|
| Ако е с най-разпространеното шаси, транзисторите, захранващи трансвертера за лампата са 2SD1803 (2 броя), но имай в предвид, че заедно с тях изгаря и захранващия ги транзистор 2SB772, но ми се струва, че в твоя случай пораженията ще са още по-сериозни. Ако се разминеш само е тези три транзистора, значи си късметлия. Между другото аз замествам 2SD1803 с 2SC3807 - вършат същата работа, но са малко по-дуракоустойчиви. А, да не забравя - провери и високоволтовото кондензаторче 27 пико през което минава тока за лампата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 0:19 Заглавие: |
|
|
Не знам кое му е шасито.На платката има надписи:TFT760-03 ;TFTD BOAR VER 1.1 ;FCF064.3
Базите на транзисторите отиват към едно чипче смд-8 пина:АРМ9435.
Транзисторите са номерирани Q3:Q13 .
Колекторите през бобинки към същия чип.
Платката е 2-слойна и не мога да проследя от къде се зхранват,може ли схема МОЛЯ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pepi Petrov Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2005 Мнения: 591 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 7:06 Заглавие: |
|
|
| ПОЩА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 18:40 Заглавие: |
|
|
Благодаря за схемите.
оказа се,че Q7-ПОЛЕВИ A03400 има пробиви и не излизат вторичните напрежения от трафчето Т2.Проблема е че този полевак е смд.Кажете с кокъв да го заменя.
Иначе панела светна.За проба му сложих два тр. 2Т9137.Бачкат си без да греят |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 23:55 Заглавие: |
|
|
Ебахти как се заблудих по схемата.Този Q7 по схема на някакъв друк TV го дават,че е полеви.Да ама НЕ.При мен си е чист NPN транзистор.Боднах му 2Т7637-по якичък да държи.Само малко грее , но щом си държ пръста на него,ще кара.
Така,че TV-то вече пее
ПП:Утре ,като ми дойдат оргиналните транзистори за инвертора,ще ги сменя и е готов.
Пътя,чантата и за хляб.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|