 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vanko2 Нов потребител


Регистриран на: 02 Яну 2006 Мнения: 29 Местожителство: Silistra
|
Пуснато на: Вто Окт 16, 2007 19:27 Заглавие: Nordmende ICC8 проблем |
|
|
Ярка хоризонтална линия в горната част на екрана.Има вертикална развивка.Има запушени видео-усилватели.Напреженията на катодите са 180в.Видеопроцесорът е TA8659АN.Вертикалната развивка е изпълнена с транзизтори.Не мога да открия кой кондензатор прехвърля гасящите импуси към видеопроцесора,защото на опроводената страна на платката не са нанесени маркировките на елементите.Моля помогнете! _________________ ЕТ"ИВ93" гр.Силистра ул.Добрич 53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Окт 16, 2007 19:51 Заглавие: Re: Nordmende ICC8 проблем |
|
|
| vanko2 написа: | | Ярка хоризонтална линия в горната част на екрана.Има вертикална развивка.Има запушени видео-усилватели.Напреженията на катодите са 180в.Видеопроцесорът е TA8659АN.Вертикалната развивка е изпълнена с транзизтори.Не мога да открия кой кондензатор прехвърля гасящите импуси към видеопроцесора,защото на опроводената страна на платката не са нанесени маркировките на елементите.Моля помогнете! |
Вертикала няма как да е с транзистори,освен ако не си объркал вертикалното отклонение с платката за планарната корекция...
Дай скрийн дo дупка и виж дали ще светне целия растер въобще.
Всеки 5 от 6 телевизора страдат от TDA8178FS -във форума има изписано тонове информация как се присажда вместо него STV и т.н.Ползвай търсачката.
И си провери там където разноцветните кабели са запоени към откл.система виж дали някой от тех не е скъсан. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|