 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 16:41 Заглавие: |
|
|
| C7 ,ако това е което имаш в предвид е за премахване на ООВ по променлив ток ,възможно е ,ако е бил скапан да се получи самовъзбуждане на ниска или инфразвукова честота . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikolai_1 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2005 Мнения: 461 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Вто Окт 16, 2007 18:23 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | C7 ,ако това е което имаш в предвид е за премахване на ООВ по променлив ток ,възможно е ,ако е бил скапан да се получи самовъзбуждане на ниска или инфразвукова честота . |
Е незнам ама кавото и да е при увеличаване на стойността на кондензатора се пододряват високите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 16, 2007 20:57 Заглавие: |
|
|
| Шунтирай го със 100-200 нанофарада керамичен ,ще е още по надеждно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
powerled Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2007 Мнения: 281 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 22:52 Заглавие: |
|
|
Китът е "порно издание" (да ме прости.... авторът му, който го продава вече 10 години и не намери време да го оправи)
Първо махнете крайните транзистори - те са за захранвания...не за музика.
След това прегледайте моста на Максуел - това са R20, R21, C11, L1...но не и с "тапанарските" стойности дадени в спецификацията...
И накрая сложете тример 100к между 8 и 1 краче на NE5534 - средния му извод през 22к свържете към C1/D1 - това е система за нулиране на операционния усилвател - в случая с него можете да настроите "средната точка" на изхода с точност под 1mV спрямо масата.
И тогава ще имате невероятен усилвател... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|