| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Вто Окт 16, 2007 22:02 Заглавие: Samsung CK5339Z -не тръгва от стенбай |
|
|
Привет на всички.Това ТВ е със шаси SCT13B ; ПРОЦ-SZM193EE ; видео-TDA8374 ; регулатор на захрнващите +5 и +8 е KA7630 .
Kато го включа с опитва да стартира,но не успява и диод на прдния панел от червен става жълтооранжев-светят му и двата цвята еновременно.При това положение има +125 волта ,но +12 са само 7.8 ,които отиват и на входа на КА7630 .Тя пък не успява да извади 8 волта за видеото.При външно захранване няма проблеми-тръгва от раз.Дори да махна след това външните +12,продължава да си работи,и неговите си 12 волта са в норма.Но щом го изключа ТВ-то,при опит за повторно включване,ефекта е същия.
Насочил съм се към смяна на КА7630,но я нямам,та си викам "я да направя една консултация".Така,че бих помолил за съвет,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Окт 16, 2007 22:09 Заглавие: |
|
|
Сменяй чипа но преди това смени и електролитите на входа и изхода му.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 14:39 Заглавие: |
|
|
Баси,не е от чипа
Вчера му смених кондензаторите,днес купих два чипа КА7630,но и с новите същия .....
Колеги някви други идеи????  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 15:11 Заглавие: |
|
|
Може би трябва да се насочиш преди чипа. Защо не смениш диода , кондензаторите като начало за да дойдат 12в като хората ? Само че той беше малко по особен, не ставаше какъв да е на негово място _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 16:39 Заглавие: |
|
|
Не ще да вдигне 12 волта и това е.
Намерих подобна тема във форума.Ипри мен драйверния тр. за ХО еотпушен постоянно.Като го махна излизат 12-те и ТВ-то се мъчи да тръгне на импулси,ама като няма драйверен ша тръгне друк път.
Смених драйверния с друг,но проблема си остава.
В другата тема казваха,че броблема бил в кондензатор С814-1нано , но при мен не е от него,защото го смених.Само дето не схванах защо пък да е от този кондьор,той е на TL431 .Даже смених и TL431. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 17:13 Заглавие: |
|
|
http://www.d43d.ru/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=12
Виж тук какво са направили.Според мен ако отпоиш 1 и 2 краче на чипа би трябвало да си се пявят 14 те волта от захранването при старт. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 17:51 Заглавие: |
|
|
| lusi blazev написа: | Не ще да вдигне 12 волта и това е.
Намерих подобна тема във форума.Ипри мен драйверния тр. за ХО еотпушен постоянно... | Драйв. транз. не трябва да е отпушен. На Sby трябва да излизат само 5-те волта от 9кр. на КА7630. Виж 8-те волта на 8кр., трябва да са 0. Колко е управляващото напр. за превключване на схемата на 4кр. на Sby и на On? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 18:51 Заглавие: |
|
|
Така е.Нали затова реших,че е от чипа.Да ама не.
Пробвах и варианта на руснаците-не става.То при мен управляващия сигнал е към 4 волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 18:59 Заглавие: |
|
|
| lusi blazev написа: | | ...То при мен управляващия сигнал е към 4 волта. | На Sby трябва да е по-малко от 0,8V. Може да го дадеш на маса, за да провериш дали изключва коректно схемата. А за да превключи на On трябва да е по-голямо от 1,3V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 19:23 Заглавие: |
|
|
Като го замася ТВ-то минава в стенбай.На 4 пин на КА-то управляващото е 0.48 волта,след стартиране се качва на 4.14 .Изходните на КА-то са 5волта ,но 8 -те са само 5.5волта.Входните 12 за КА-то при стенбай са 9.02 ,а при старт падат на 7.06 .То е ясно,че от 7 волта няма как да искара 8 за видеото.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|