| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 19:36 Заглавие: |
|
|
Търси товар в 8 волта и премери консумацията в тази верига.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 20:03 Заглавие: |
|
|
Като освободя 8-те волта,те си излизат точно от КА-то,макар входните пак да са 9 волта.
Консумацията във веригата на 8-те волта е 96.8-97 мА.
Не ми се вижда да е голяма,пък знам ли колко трябва да е  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 20:10 Заглавие: |
|
|
Добре де нали на входа имаше някакви резистори ??? Преди или след тях е 9 волта ??? Да няма завишена стойност ???  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 20:25 Заглавие: |
|
|
Преди реисторите.Дори директно на изправителя да ги меря,все тая.
Съпротивленията са си точни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 20:29 Заглавие: |
|
|
Драйвера се захранва първо от импулсното и като вдигне високо от ТХО. Провери да няма пробит някой от тези диоди D401 D402 и електролита на драйвера С402 Имам бегъл спомен че май на входа ставаха 12 волта като тръгне развивката  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 20:50 Заглавие: |
|
|
Диодите съм ги мерил още преди-здрави са.Кондензатора на драйвера не е С402,а е С408-47микро/25волта-сменен е.С402 е 560пико.Разбира се ако гледме една и съща схема  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 21:16 Заглавие: |
|
|
| Освободи веригата на 9кр. за 5-те волта на Sby. Да не би в нея да има повишена консумация. На Sby +В трябва да е 140V, а 9-те трябва да са 13. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 21:27 Заглавие: |
|
|
Да бе ,как не ми дойде на акъла по рано
След като освободих 9 пин за 5-те волта,и входните веднага си дойдоха на 12.4 .Мернах и +В -125.3
Но пък консумацията на 5-те волта е само 28мА. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 21:42 Заглавие: |
|
|
| lusi blazev написа: | ...Мернах и +В -125.3
Но пък консумацията на 5-те волта е само 28мА. | Консумацията на 5-те волта е добре. Виж как е ценера на +В (ако гледам точната схема).
P.S.: Май гледам схемата по модела, която няма нищо общо със схемата по шасито.
P.S.: Радвам се, че случайно съм помогнал .
Последната промяна е направена от vladimirstanoev на Сря Окт 17, 2007 23:39; мнението е било променяно общо 3 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lusi blazev Опитен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2006 Мнения: 1310 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 23:08 Заглавие: |
|
|
При този няма ценер.Захранването е с KA2S0680,и на захранващия му пин се подават около 19 волта.Така е по схема.Та значи като мернах там и искочи заека-само 11.6 волта.Оказа се,че е изсъхнал С802 33микро/50волта.След смяната му всичко е ОК.Вади си вторични както следва: +В=125.3 И 12.4
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ и най вече на ВЛАДИМИР СТАНОЕВ,че с последния си пост ме подсети да огледам и първичната част.
Това е.ТВ-то вече си бачка както трябва и утре поема към собственика си.
Айде лека нощ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|