| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Dinka_Dimitrova Нов потребител

Регистриран на: 06 Авг 2007 Мнения: 9
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 21:56 Заглавие: |
|
|
При предишен ремонт е сменян процесора-оттогава работи с объркани цветове(според мен NTSC)
Надявам се да можете да ми помогнете!Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 21:58 Заглавие: |
|
|
| Dinka_Dimitrova написа: | | ....-оттогава работи с объркани цветове(според мен NTSC)... |
Това което търсиш не е "хапчето" за проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 22:11 Заглавие: |
|
|
Колежке, какъв сервизен режим, какви 5 лева..... Ами ти нямаш елементарни познания за телевизорите, как се наемаш да ги ремонтираш? Прочети поне малко специализирана литература, пък после отваряй капака.
Май Фишев право каза, че напоследък е модерно да се ремонтират телевизорите с дъмп и сервизен режим.
Извинявам се за острия си тон, но не мога да реагирам по друг начин. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 22:50 Заглавие: |
|
|
| Качете една снимка да я видим.Да не е гръмнало размагнитването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 7:09 Заглавие: |
|
|
Понеже доста се изписа по темата, къде основателно, къде не съвсем, ето за какво става въпрос: | Цитат: | FUNAI TV-2100A MK-7 MK-8
Замкнуть между собой 2 и 14 ножки микросхемы D6600A в ПДУ. Кнопка 6 в режиме "PICTURE SELEKT" переключает символьный - графический вывод информации OSD. Работает только с процессором R-514
|
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 9:15 Заглавие: |
|
|
| Dinka_Dimitrova написа: | При предишен ремонт е сменян процесора-оттогава работи с объркани цветове(според мен NTSC)
Надявам се да можете да ми помогнете!Благодаря предварително! |
Със сигурност проблема не е във сервизен режим....
Я дай една снимка на екрана да видим за кво става на въпрос.
И разбира се изключи от съмнение възможността екрана да е намагнитен или просто маската на кисекопа да е заминала. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 10:46 Заглавие: |
|
|
За да елиминирате погрешно включване на NTSC ,демонтирайте кварца 3,58Mhz.Taka ще ви остане само PAL и ще търсите дефекта по лесно. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 20:20 Заглавие: |
|
|
| Dimow написа: | | За да елиминирате погрешно включване на NTSC ,демонтирайте кварца 3,58Mhz.Taka ще ви остане само PAL и ще търсите дефекта по лесно. |
Ако телевизора работи на NTSC не би трябвало да има цвят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 14:26 Заглавие: |
|
|
Ако телевизора е изправен : Да . Но тука има съмнения за погрешно включване на NTSC вместо PAL. При такова включване цветовете които се получават не са точни , презредово са и са разместени като намагнитена маска.
Затова колегите искат да видят снимка , или по подробно описание на картината. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
velo Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2006 Мнения: 794 Местожителство: dimitrovgrad
|
Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 21:53 Заглавие: |
|
|
Динка, отбии се до мен да обсъдим нещата Доста предположения се изписаха къде смисленни кеде не до там. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|