 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 10:52 Заглавие: |
|
|
| Зависи от производителя.Обикновено 300-500ч. за непрофесионална техника и около 1000 за професионална(поне толкова пише по спецификация,друг е въпроса дали на практика е така). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 12:01 Заглавие: |
|
|
За непрофесионални цели видеоглава може да се чисти със обикновен лист хартия сух,желателно е хартията да е твърда и да не оставя власинки след това.
При по-големи мизерии може хартията да се намокри със спирт-не пречи.
За професионални цели си има едни плоски пръчици подобни на шпатулата със която ти натиска езика дофтора,като ти гледа гърлото,само че пластмасово и по-малко...Това в единия си край има нещо подобно на велур и с него се чисти...
Има си и специални разтвори за чистене на видео-глави.По софийските магазини преди съм виждал подобни неща-ако не се лъжа във Ами-корт ама помня ли...
Вальо,може и самите скенери на главата да са си отишли,огледай и положенито на лентата върху главата-някой да не е въртял водачи?
Синя екран е признак че няма свестен сигнал. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Private Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2004 Мнения: 322
|
Пуснато на: Сря Окт 17, 2007 18:29 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | Вальо,може и самите скенери на главата да са си отишли,
огледай и положенито на лентата върху главата-някой да не е въртял водачи? |
Огледах как се движи лентата и не забелязах проблеми, доколкото мога да
преценя от сравнението с работещи механики, с които съм се занимавал преди.
Видеото не е ремонтирано досега, а и аз не посмях да
регулирам механиката, защото не знам какво точно се прави.
Не познавам и симптомите на износена видеоглава, ако е това случая.
Днес занесох видеото на сервиз, разказах цялата история и очаквам резултат.
Когато разбера повече какъв е бил проблема, ще пиша в темата. _________________ -= All our life, we are beta testers =-
Последната промяна е направена от Private на Чет Окт 18, 2007 10:25; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 10:07 Заглавие: |
|
|
Обикновенно след видеоглавата има видеоусилвател/вертикално разположена екранирана платка до самата глава/.Най отгоре има отвор с две контролни точки /две щифчета/ и на тях се мери с осцилоскопа .Сигнала прилича на две възглавници на които ако горните ъгълчета са скосени/нмесиметрични спрямо другите/ е ясен признак за износена глава.В сервизите си имат специален уред за мерене на видеоглави. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Private Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2004 Мнения: 322
|
Пуснато на: Сря Ное 14, 2007 0:12 Заглавие: |
|
|
След преглед в сервиза се стигна до диагноза нова видеоглава.
Поради доста високата цена на резервните части, ремонтът
се отлага за неопределено време, най-вероятно завинаги.
Още веднъж благодаря на всички, които се включиха в темата.  _________________ -= All our life, we are beta testers =- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|