| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 14:38 Заглавие: LG RZ-21FB55RX шаси MC049b - проблем с напрежението на G2 |
|
|
Т.в.то иначе си има всичко без G2.Като откача мостчето към крачето на кинескопа си идват към 400 и кусур волта и се регулират.Свалих цокъла и го разгледах отвътре разглобен-перфектен.Свалях и синия конд на 2000кв. и той си е наред.То друго няма .Възможно ли е G2 да товари някъде вътре в кинескопа .Фокусиращото не посмях да го меря да не си гръмна уреда-нямам високоволтова сонда.Другото ми съмнение е за един конд.вътре в ТХО то.Ако някой има идея да сподели. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 14:56 Заглавие: |
|
|
Кондензатора дето е на платката на кинескопа го смени направо.
Може и цокъла да ти прави късо вътре в него...
Може и ТХО да е...
Може и кинескоп.
Като закачиш кинескопа -нищо ли не остава от напрежението?
Пробвай да подадеш 200В от захранването на видеоусивателите или още по-добре изправи с един диод от колектора на BUто на високото и го подай на скрийна.Ама се иска хубав диод. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 15:02 Заглавие: |
|
|
Нищо не остава от напрежението със и без кондензатора.Това е идея за напрежението от колектора.А след диода какво съпротивление да сложа да не опукам Б+ или пък лампа?
P.S. Цокъла няма как да даде на късо ,отварях го -къмG2 крачето отива с мостче от другата страна на платката.Гетинакса не е нагорял и едва ли да е станал проводим.Т.в.то е сравнително ново. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 15:12 Заглавие: |
|
|
Сложи 1К 1ват преди диода примерно-може и по-малко.В много модели на Сони скрийновото напрежение не се прави от ТХО,ами се прави по описания от мене начин чрез диод от колектора на високоволтовия транзистор.AE-1 шаситата примерно.Там дори и да има късо в диода или некъде другъде-тоя резистор гори,така че и при тебе ще оварди. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 15:55 Заглавие: |
|
|
По метода на колегата Божилов кинескопа светна,което ме наведе на други мисли.Взех големия 100 ватов поялник и презапоих ТХОто и като си закачих неговия си скриин си заработи .Сега изписва "родителски контрол".Предполагам ,че трябва дистанционно .Няма потребителска книжка.Много благодаря на колегата Божилов за добрия съвет  _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Окт 18, 2007 21:57 Заглавие: |
|
|
Аз се съмнявам в кинескопа. Slim-кинескопите също са им калпави. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Окт 19, 2007 1:35 Заглавие: |
|
|
Понякога се получава късо между G1 и G2 (явно тук не е така). При Е-н 380 съм го отстранявал с Uимп. от ТХО към TVK-30. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|