| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Окт 19, 2007 22:29 Заглавие: Какъв е елемента? |
|
|
В атача  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
the_bull Опитен потребител

Регистриран на: 31 Май 2007 Мнения: 660 Местожителство: Монтана(Студент в Русе)
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 0:37 Заглавие: |
|
|
| От какво е свален знае ли се. Според мен прилича на варистор ползва се в импулсните захранвания на входа дето влиза мрежовото. А може и нещо друго да е. Ако незнаеш от какво е свалено и не си сигорен какво е провери с ометър има ли някакво съпротивление. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 7:33 Заглавие: |
|
|
| the_bull написа: | | От какво е свален знае ли се. Според мен прилича на варистор ползва се в импулсните захранвания на входа дето влиза мрежовото. А може и нещо друго да е. Ако незнаеш от какво е свалено и не си сигорен какво е провери с ометър има ли някакво съпротивление. |
Да, прилича на нещо подобно, но то не се нарича варистор, защото такава джаджа е съставена от два насрещно свързани диода и служи за предпазване при резки, големи колебания на променливото мрежово напрежение. Най-вече ги има при TV Samsung. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 8:46 Заглавие: |
|
|
| Не помня вече от какво бяха сваляни.От снимката дали не може да се разбере как да се търси в нета?Мерих му съпротивлението-безкрайно.Мушнах го на капацитет,ей така да видя все пак-4nF. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 9:53 Заглавие: |
|
|
| Така като гледам надписа 472 и резултата от твоето мерене - 4 nF, най-вероятно е кондензатор 4,7 nF. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ShaGratH^ Опитен потребител

Регистриран на: 13 Юли 2006 Мнения: 453 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 10:25 Заглавие: |
|
|
| Благодаря благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 10:35 Заглавие: |
|
|
Това си е жив кондензатор 4.7нф и се поставя най често между двете маси в телевизорите ,демек между масата на захранването и масата на останалата част на шасито заедно с едно мегаомно съпротивление. На моята снимка е син ,но има и жълти и пимпяняни.
 _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
the_bull Опитен потребител

Регистриран на: 31 Май 2007 Мнения: 660 Местожителство: Монтана(Студент в Русе)
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 11:16 Заглавие: |
|
|
Ами щом има капацитет 4nF значи е кондензатор и от написаното 472 няма самнение, че е такъв.
| Цитат: | | Да, прилича на нещо подобно, но то не се нарича варистор, защото такава джаджа е съставена от два насрещно свързани диода и служи за предпазване при резки, големи колебания на променливото мрежово напрежение. Най-вече ги има при TV Samsung. |
Точно варистори се изпозват в почти всяко импулсно захранване и служи за предпазване от пиково напрежение при пускане върху виоковолтовите електролити.В повечето случай имат същия корпус като този кондензатор. В телевизионите импулсни незнам дали е така понеже не се занимавам с TV-техника, но предполагам, че и там е така. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Окт 20, 2007 11:48 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | Това си е жив кондензатор 4.7нф и се поставя най често между двете маси в телевизорите ,демек между масата на захранването и масата на останалата част на шасито заедно с едно мегаомно съпротивление. На моята снимка е син ,но има и жълти и пимпяняни.
 |
Адаша както винаги е точен чиста проба кондензатор е тази далавера нищо общо няма с варистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|