| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
krisku Активен потребител

Регистриран на: 23 Авг 2007 Мнения: 80 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 17:32 Заглавие: ТВ Prolux забравя въведените настройки при изключване? |
|
|
Ситуацията е следната:
Имаме телевизор Prolux Prolux 21NMRT02, но след като въведем настройките в сервизното меню ( http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=185600&highlight=#185600 ), и след това изключим телевизора от ел. мрежата всички направени настройки се губят. Остават си както преди - всичко на нула.
Ето частите на телевизора:
Шаси: PT90А
Процесор: ST92195
Видео процесор: STV2246
Памет: 24C08
Проблемът се появява при празна памет, попитахме тук дали ще може да инсталират дъмп на паметта, но отказаха с мотива, че телевизора би трябвало да работи и с празна памет.
Въпросът ми е, дали проблемът ще да е в паметта и по-точно факта, че е празна или в процесора. Какво мислите?
Ако трябва да дам още някаква информация за телевизора, кажете каква, че от бързане може да съм пропуснал нещо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 18:15 Заглавие: |
|
|
Ето запис на паметта за твоя телевизор .
Дано да свърши работа .
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krisku Активен потребител

Регистриран на: 23 Авг 2007 Мнения: 80 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 18:57 Заглавие: |
|
|
Благодаря, но нямам програматор, а в Свищов до колкото знам абсолютно никой не се занимава с подобни неща...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krisku Активен потребител

Регистриран на: 23 Авг 2007 Мнения: 80 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 19:16 Заглавие: |
|
|
fh
Последната промяна е направена от krisku на Вто Окт 23, 2007 20:21; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 19:24 Заглавие: |
|
|
| krisku написа: | Кой? Адрес, нещо? В "ЗЗУ-то" ми отказаха като ми казаха, че телевизора би трябвало да работи без памет, след като всичко им бе обяснено.
Всъщност, незнам дали Клипи (незнам дали пише тук) се занимава с това, ще се обърна към него. |
цъкни на Потребители горе и ги сортирай по местожителство....
http://forum.eshop.bg/profile.php?mode=viewprofile&u=10606
Този колега примерно участва тук... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krisku Активен потребител

Регистриран на: 23 Авг 2007 Мнения: 80 Местожителство: Свищов
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 19:36 Заглавие: |
|
|
| Мерси. Но все пак, според вас, дали проблемът ще се реши след инсталиране на дъмп или процесора е отишъл до някаква степен, понеже телевизора тръгва, но само със тръгването си остава. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пон Окт 22, 2007 21:38 Заглавие: |
|
|
Нещо не ми е ясно защо в ЗЗУ трябва да се занимават с телевизори. Има сервизи. А ако искаш програматор безплатно потърси из форума. Например PonyProg Или инвестирай 30 лв да си купиш. Ако не щеш темата ще иде в говорилнята както на всички клиенти. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Окт 23, 2007 13:29 Заглавие: |
|
|
Защо му слагате празна памет ? Ако си работи оригиналната оставете нея.
Много е важно как излизате от сервизното меню.Минавате ли през STAND-BY? _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 23, 2007 14:36 Заглавие: |
|
|
| Или може би се слага 5 волтова памет на 3.3 волта захранване? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|