 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 14:16 Заглавие: |
|
|
| С евтините мултицети може да мериш сигурно само на загасен двгател.Или както ти каза колегата Краси със стрелкови уред.Като ти поработи колата гасиш двигателя и мериш това си е актуално напрежение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Цеков Активен потребител

Регистриран на: 17 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 18:49 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Утре ще видя диодите то друго неостана |
Виж ги най-после тези диоди!
Трима от форума те насочиха .
Все пак,повредата е в колата .
Нали написа,че на другия москвич
с този прибор(добър или лош)
показанията са нормални
| Цитат: | | Пробвах на един приятел на москвича нормало е всичко при него 14.4 не превишава 14.5 когато се даде газ и в двете посоки мери еднакво |
__________________________
Чукча писател , а не читател! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TDA2040 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юни 2005 Мнения: 500 Местожителство: strajica
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 21:11 Заглавие: |
|
|
Забавих се 1 ден защото баща ми беше с колата на работа да отиде с нея. Днеска отворих генератора проверих диодите и връзките са добре вътре телта жълтее все си мисля дали е сменян с нов или е чист от вътре защото моха е 90г. но колектора беше замърсен защото старите четки бяха накълвани от искрене.Колектора няма "каналче" от четките а си е равен.Само го полирах с спец. паста(измих го с бензин после ) проверих на струг не е елипсовиден.Другият проблем е кабела дето отива в реле регулатора(по него следи напрежението) като дам директно от акомулатора спада още напрежението.
измерванията с така поставеният кабел :
варира от 13 до14.5/14.7Волта без фарове(не съм пробвал да го форсирам докрая или почти докрая щото в гаража и сега в 9 часа )
С фарове се мени около 14.2/14.4
което е добре според мене сега и стрелката за индикатора на заряд не минава средата на белият сектор и не излиза извън него а преди ходеше към червеното.
Утре ще проверя кабела и всики връзки по тая верига, или ще го направя с реле да следи директно на акомулатора Smile
А преди като пробвах така с кабела да го дам директно към акомулатора не се получавало нищо заради зацапаният колектор си мисля А утре ще има по точни и подробни измервания.
Благодаря за съветите и помоща  _________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Съб Окт 27, 2007 21:50 Заглавие: |
|
|
| Аз останах с впечатлението, че проблемът ти е в неконтролируемо презареждане (15-16 волта). Ако е само заради минусчето, което не се появява и разликата в показанието, почти сигурно е от пулсациите на напрежението(както при "подскачащи" четки (от елипси на пръстените, което, обаче нямаш, както сам пишеш) или зацапан ротор-което е очевидно причината в дадения случай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|